مکرون: عاملان حمله 7 اکتبر باید مجازات شوند

وزرای خارجه آمریکا و بریتانیا در جریان نشست هفت قدرت بزرگ صنعتی موسوم به «گروه هفت» در توکیو اعلام کردند که اسرائیل نباید غزه را اشغال کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در اظهاراتی با تاکید بر ضرورت حفاظت از غیرنظامیان در غزه گفت که «اسرائیل حق دفاع از خود را داد» اما «باید به مسئولیت‌های خود در احترام به قوانین بین‌المللی عمل کند.»

مکرون، پنج‌شنبه، 18 آبان در کنفرانس بشردوستانه برای غزه به میزبانی فرانسه، تصریح کرد که «ابتدا باید در غزه وقفه بشردوستانه حاصل شود و پس از آن برقراری آتش‌بس در این باریکه امکان‌پذیر خواهد بود.»

رئیس جمهوری فرانسه گفت که «عاملان حمله 7 اکتبر به اسرائیل باید مجازات شوند» و افزود که «صلح در خاورمیانه از طریق راه‌حل دو کشوری ایجاد می‌شود.»

او همچنین تاکید کرد که نباید اجازه ورود طرف‌های دیگر به جنگ کنونی غزه را داد و اظهار داشت «با اسرائیلی‌ها و فلسطینیان برای انجام اقدامات انسان‌دوستانه در تلاش هستیم.»

در همین رابطه، وزرای خارجه آمریکا و بریتانیا، چهارشنبه در جریان نشست هفت قدرت بزرگ صنعتی موسوم به «گروه هفت» در توکیو اعلام کردند که اسرائیل نباید غزه را اشغال کند.

این مقامات افزودند، تل‌آویو پس از آنکه حماس را پاکسازی کرد، ممکن است برای یک «دوره انتقالی» این باریکه را تحت کنترل قرار دهد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد هم کشته‌شدن هزاران کودک تنها در عرض چند روز را به معنی وجود خطایی آشکار در نحوه اجرای عملیات نظامی اسرائیل در غزه دانست.

در حالی که اهالی غزه در انتظار دستیابی به اجماع بین‌المللی و منطقه‌ای برای «وقفه بشردوستانه» یا آتش‌بس به سر می‌برند، نبردهای شدید بین اسرائیل و حماس در شمال غزه همچنان ادامه دارد.

میانجیگری برخی طرف‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای برقراری «آتش‌بس موقت» در ازای آزادی تعدادی از گروگان‌های نزد حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی نیز ادامه دارد.

وزارت بهداشت حماس در آخرین آمار از قربانیان این جنگ اعلام کرد، تاکنون 10 هزار و 569 نفر از جمله 4 هزار و 324 کودک و 2 هزار و 823 زن کشته و 26 هزار و 475 فلسطینی نیز زخمی شده‌اند.

این درگیری در هفتم اکتبر گذشته پس از حمله غافلگیرانه حماس به پایگاه‌های نظامی و شهرک‌های اسرائیلی اطراف نوار غزه آغاز شد که در جریان آن 1400 اسرائیلی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید