پکن: برای بهبود مناسبات با آمریکا در تمامی سطوح آمادگی داریم

معاون رئیس جمهوری چین: آمادگی داریم همکاری‌هایی را که به نفع هر دو طرف باشد، پیش برده و اختلافات را به خوبی مدیریت کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هان جینگ، معاون رئیس جمهوری چین، چند روز پیش از نشست آتی جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده و شی جین پینگ، همتای چینی او در سانفرانسیسکو در هفته آینده اعلام کرد که پکن آمادگی خود را برای گفت‌وگو با آمریکا «در همه سطوح»، اعلام کرده است.

هان جینگ، در جریان «همایش اقتصاد جدید بلومبرگ» در سنگاپور گفت که دیدارها در سطوح بالا که طی ماه‌های گذشته میان مقامات واشینگتن و پکن برگزار شد، «سیگنال‌های مثبت» را در خصوص بهبود روابط، ارسال کرد.

او افزود: «آمادگی داریم ارتباطات و گفت‌وگو با آمریکا را در همه سطوح تقویت کنیم، همکاری‌هایی را که به نفع هر دو طرف باشد، پیش برده و اختلافات را به خوبی مدیریت کرده و به شکل مشترک با چالش‌های بین‌المللی مقابله کنیم.»

مناسبات دو ابرقدرت به دلیل اختلاف نظر بر سر مسائل متعدد از جمله اعمال محدودیت در صادرات، حقوق بشر و امنیت ملی، به پایین‌ترین سطح خود طی سال‌های گذشته رسید.

از سویی دو طرف طی ماه‌های گذشته، تمایل خود را برای پشت سرگذاشتن اختلافات شدید فی‌مابین نشان داده و در این راستا، شماری از مقامات آمریکایی در سال جاری برای تقویت ارتباط میان دو کشور، از چین بازدید کردند.

بایدن تأکید کرد که انتظار دارد در هفته آینده در حاشیه نشست سران در سانفرانسیسکو، نشست و گفتگوهای «سازنده» با شی پینگ داشته باشد.

این در حالی است که پکن هنوز حصول این دیدار را تایید نکرده است.

هان جینگ چهارشنبه مجددا بر موضع رئیس جمهوری چین مبنی بر این که آینده بشریت با مناسبات میان کشورش و آمریکا مرتبط است، تاکید ورزید.

معاون رئیس جمهوری چین گفت: «جهان به اندازه کافی بزرگ است که دو کشور بتوانند پیشرفت و شکوفایی خود را در آن محقق سازند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید