ژاپن رزمایش مقابله با حمله موشکی کره شمالی برگزار کرد

توکیو در پی مجموعه‌ای از پرتاب‌های آزمایشی اخیر از سوی کره شمالی تصمیم به برگزاری این رزمایش گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در اقدامی که اولین مورد در نوع خود طی سالیان اخیر بوده است، دولت ژاپن در ایستگاه قطاری در توکیو رزمایش مقابله با حمله موشکی کره شمالی برگزار کرد.

به گزارش «رویترز»، در پی مجموعه‌ای از پرتاب‌های آزمایشی اخیر از سوی کره شمالی، از موشک‌های کوتاه‌برد و کروز گرفته تا موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای غول‌پیکر که می‌توانند خاک ایالات متحده را هدف قرار دهند، توکیو تصمیم به برگزاری این رزمایش گرفت.

برخی از پرتاب‌های پیونگ‌یانگ، شامل موشکی که در 24 آگوست بر فراز جزایر جنوبی ژاپن پرواز کرد، سیستم J-Alert ژاپن را فعال کرده‌اند. این یک سیستم ایمنی است که به مقامات اجازه می‌دهد فورا از طریق تلویزیون، ایمیل و تلفن همراه به مردم ژاپن هشدار صادر کنند.

با این حال، موتسومی تاکاهاشی، یک مسئول پیشگیری از بلایا که به اجرای رزمایش روز دوشنبه کمک کرد، می‌گوید برخی از مردم هنوز نمی‌دانند وقتی J-Alert فعال می‌شود باید چه کنند، و بر نیاز به شبیه‌سازی‌های بیشتر تاکید کرد.

ژاپن امسال بیش از ده‌ها رزمایش از این دست در سراسر کشور برگزار کرده است، اگرچه مانوور روز دوشنبه اولین رزمایش در توکیو از سال 2018 بود. حدود 60 نفر از ساکنان بخش نِریمای پایتخت در این شبیه‌سازی شرکت کردند.

شرکت‌کنندگان با پوشیدن جلیقه‌های ویژه به دو گروه تقسیم شدند. هنگامی که آژیر حمله موشکی آزمایشی به صدا درآمد، پلیس و مقامات پیشگیری از بلایا با بلندگو دو گروه را به سمت پناهگاه‌ها راهنمایی کردند، و مردم در آنجا روی زانو نشستند و دستان‌شان را بالای سرشان گرفتند.

به گفته رویترز، این رزمایش مخالفانی هم داشت. ده‌ها نفر تظاهرکننده ضدجنگ در مقابل ایستگاه قطار محل برگزاری رزمایش تجمع کردند و شعار دادند و تابلوهایی در دست گرفتند که روی آنها عبارات «مانور موشکی آمادگی برای جنگ است» و «مذاکره دیپلماتیک به جای مانور موشکی» نقش بسته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید