هشدار و نگرانی دبیرکل سازمان ملل درباره افزایش یهودی‌ستیزی و اسلام‌هراسی در جهان

گوترش با بیان این که صحنه‌های درد و رنج در خاورمیانه دلخراش است، بر ضرورت توقف گفتمان نفرت‌‌پراکنی و اقدامات تحریک‌آمیز تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، هشدار و نگرانی خود را از گسترش یهودی‌ستیزی و اسلام‌هراسی در جهان در پس زمینه تشدید تنش‌ها در خاورمیانه ابراز کرد.

گوترش، سه‌شنبه 16 آبان، در صفحه خود در پلتفرم «X» (توئیتر سابق) نوشت: «من عمیقا نگران رشد یهودی‌ستیزی و تعصبات اسلام‌ستیزانه هستم.»

گوترش با بیان این‌که صحنه‌های درد و رنج در خاورمیانه دلخراش است، بر لزوم توقف گفتمان نفرت‌پراکنی و اقدامات تحریک‌آمیز تاکید کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین بر ضرورت حفاظت از انسان‌ها و احترام به اصول انسانی با وجود درگیری‌ها تاکید کرد.

گوترش، در اظهارات روز دوشنبه خود ضمن انتقاد از عدم برقراری آتش‌بس گفته بود که غزه در نتیجه ادامه جنگ و حملات و بمباران اسرائیل به «قبرستان کودکان» تبدیل شده است و همچنین از خطر گسترش دامنه درگیری‌های فلسطین و اسرائیل ابراز نگرانی کرده و خواستار پایان دادن به تشدید تنش‌ها شد.

شایان ذکر است که حوادث یهودی‌ستیزی و اسلام‌هراسی اخیراً در سراسر جهان به طرز چشمگیری افزایش یافته است که جدیدترین آنها قتل یک کودک مسلمان 6 ساله در ایالت ایلینوی آمریکا در جنایتی بود که پلیس این جنایت را به جنگ جاری بین اسرائیل و حماس در نوار غزه مرتبط دانسته و کشتن این کودک مسلمان را «اقدام وحشتناک نفرت‌انگیز» توصیف کرد.

به گزارش رسانه‌های ایالات متحده، پلیس آمریکا اعلام کرده بود که یک مرد 71 ساله اهل ایالت ایلینوی در حالی که علیه مسلمانان و فلسطینی‌ها شعار فاشیستی سر می‌داد، یک کودک مسلمان را با 26 ضربه چاقو به قتل رساند و مادر (32 ساله) او را به شدت مجروح کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید