آمریکا اظهارات وزیر اسرائیلی درباره بکارگیری بمب اتم در غزه را غیرقابل قبول دانست

اظهارات آمیخای الیاهو، وزیر میراث فرهنگی اسرائیل، موجی از محکومیت‌های بین‌المللی و عربی را برانگیخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده، اظهارات آمیخای الیاهو، وزیر میراث فرهنگی اسرائیل درباره «حمله اتمی به غزه» را به کلی «غیرقابل پذیرش» دانست و محکوم کرد.

ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، دوشنبه 15 آبان در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: «ما همچنان بر این باوریم که اجتناب از گفتمان نفرت‌انگیز برای همه طرف‌های درگیر در این منازعه، امری مهم است.»

اظهارات آمیخای الیاهو، موجی از محکومیت‌های بین‌المللی و عربی را برانگیخت تا حدی که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، حضور این وزیر در جلسات دولت را به حالت تعلیق درآورد.

این وزیر افراطی وابسته به حزب راستگرای افراطی «عوتزما یهودیت» متعاقبا تصریح کرد که سخنانش «صرفاً یک کنایه مجازی» بوده است.

این در حالی است که اسرائیل بمباران‌های سنگین و بی‌سابقه غزه را آغاز کرده و تمامی فراخوان‌های آژانس‌های سازمان ملل برای آتش‌بس را رد کرده است که افزایش شمار کشته‌های غیرنظامی فلسطینی به بالاتر از 10 هزار نفر را محکوم می‌کنند.

به نظر اهالی غزه، میزان ویرانی برجای‌مانده از این بمباران‌ها عملا تفاوتی با خسارات ناشی از بمب اتمی ندارد چراکه 60 درصد از ساختمان‌های غزه به شکل کامل یا جزئی، تخریب شدند.

به گزارش همین آژانس‌ها، اکثر بیمارستان‌های غزه نیز در آستانه فروپاشی قرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید