فرمانده ارتش اوکراین: جنگ با روسیه به بن‌بست رسیده است

ولودیمیر زلنسکی: آشکار است که جنگ در خاورمیانه تمرکز روی نبرد ما را از میان می‌برد. من فکر می‌کنم این یکی از اهداف روسیه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنكه فرمانده ارتش اوکراین اعلام کرد جنگ با روسیه به «بن‌بست» رسیده است، نهاد رئیس‌جمهوری اوکراین او را به دلیل آنچه «تخریب روحیه اوکراینی‌ها و متحدان غربی‌شان» خواند، سرزنش كرد.

به گزارش «سی‌ان‌ان»، والری زالوژنی، فرمانده ارتش اوکراین روز چهارشنبه هفته پیش به مجله بریتانیایی «اکونومیست» گفته بود: «موقعیت ما از لحاظ فناوری در سطحی است که کار را به بن‌بست کشانده است، و به احتمال زیاد هیچ موفقیت عمیق و چشمگیری در جنگ کسب نخواهیم کرد.»

در واکنش به این گفته‌های ژنرال اوکراینی، ایگور ژوفکا، قائم‌مقام نهاد ریاست جمهوری اوکراین در تلویزیون این کشور گفت که «روس‌ها مصاحبه زالوژنی را با دقت دیده‌اند، از آن اطلاعاتی برداشت کرده‌اند، و به نتیجه‌گیری‌هایی رسیده‌اند.»

به گفته ژوفکا، پس از انتشار مصاحبه زالوژنی، همتایان وی در کشورهای شریک «وحشت‌زده» با او تماس گرفتند تا معلوم کنند که آیا جنگ با روسیه، چنانکه زالوژنی توصیف کرده بود، واقعاً به بن‌بست رسیده است.

به گفته سی‌ان‌ان، تنش‌ها در کی‌يف در زمانی اوج گرفته است که ضدحمله آهسته ارتش اوکراین علیه اشغالگران روسی از یک سو و آغاز جنگ در خاورمیانه از دیگر سو نگرانی‌هایی درباره احتمال کاهش کمک‌های مالی و نظامی غرب به اوکراین برانگیخته است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، در جریان کنفرانس مطبوعاتی با اورسولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، نیز با ارزیابی فرمانده ارتش خود مخالفت کرد، اما در عین حال اعتراف کرد که همه پس از 18 ماه جنگ همه «خسته» شده‌اند.

زلنسکی همچنین گفت که شروع جنگ بین اسرائیل و حماس توجه جهان را از نبرد دفاعی اوکراین علیه روسیه منحرف کرده است، و تلاش‌ها برای حفظ اشتیاق بین‌المللی برای کمک به کشورش را پیچیده کرده است.

به گفته رئیس‌جمهوری اوکراین: «آشکار است که جنگ در خاورمیانه تمرکز روی نبرد ما را از میان می‌برد. من فکر می‌کنم این یکی از اهداف فدراسیون روسیه است. این واقعیتی است. داریم نتایج را می‌بینیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید