حمایت‌ قانونگذاران فلوریدا از ترامپ و روی‌گردانی از دیسانتیس

استراتژیست‌های جمهوری‌خواه می‌گویند تضعیف جایگاه دیسانتیس در فلوریدا هدف آشکار کارزار ترامپ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پنج قانونگذار جمهوری‌خواه فلوریدا پیش از مناظره کلیدی نامزدی حزب برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 که هفته آینده در میامی برگزار می‌شود، از ران دیسانتیس، فرماندار این ایالت روی گرداندند و حمایت خود را از دونالد ترامپ، پیشتاز جمهوری‌خواهان در کارزار انتخاباتی اعلام کردند.

به گزارش «گاردین»، تمام نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهند که ترامپ با برتری چشمگیر از رقبای خود پیش است، در حالی که دیسانتیس جایگاه دوم خود که برای مدتی نسبتا طولانی آن را حفظ کرده بود را از دست داده است، و نیکی هیلی، سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد، جای وی را گرفته است.

چهار نامزد جمهوری‌خواه، شامل دیسانتیس، برای سومین مناظره تلویزیونی جمهوری‌خواهان در روز چهارشنبه هفته جاری در میامی واجد شرایط شده‌اند. با این حال، ترامپ کماکان از شرکت در مناظرات خودداری می‌کند، و در عوض در همان روز تظاهراتی در فلوریدا ترتیب داده است.

کارزار ترامپ همچنین خواستار لغو تمام مناظره‌های آینده جمهوری‌خواهان شده است تا حزب بتواند نیروی انسانی و مالی خود را روی شکست دادن دموکرات‌ها در انتخابات سال آینده متمرکز کند.

دیسانتیس اکنون 93 مورد تأییدیه از قانونگذاران ایالت خود دارد، که نسبت به ماه مه 6 رای کاهش یافته است. منابع آگاه گفته‌اند که برخی از این قانونگذاران صرفا برای اینکه نمی‌خواهند «لوایح یا بودجه شهرشان وتو شود» به حمایت از فرماندار فلوریدا ادامه می‌دهند.

دیسانتیس در سخنرانی اخیر خود نامی از ترامپ نبرد، اما در پس صحنه سعی کرد واقعه اخیر را کم‌اهمیت جلوه دهد. او به خبرنگاران گفت: «از این اتفاق‌ها زیاد می‌افتد. چیز عجیبی نیست. سیاست امری پویا است، و سیاستمداران کاری که باید انجام دهند را می‌دهند.»

با این حال، کارشناسان بر این باورند که نامزدی دیسانتیس برای کاخ سفید با موانع زیادی روبروست. استراتژیست‌های جمهوری‌خواه می‌گویند تضعیف جایگاه دیسانتیس در فلوریدا هدف آشکار کارزار ترامپ است.

به گفته آنها، دیسانتیس به منظور نشان دادن صلاحیت خود برای ریاست جمهوری تمام کارزارش را روی موفقیت‌های خود به عنوان فرماندار فلوریدا متمرکز کرده است، اما وقتی مقامات جمهوری‌خواه این ایالت از ترامپ حمایت می‌کنند، این به مشروعیت ادعای دیسانتیس ضربه می‌زند و جایگاه او را تضعیف می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید