ارتش اسرائیل از استقرار زیردریایی هسته‌ای آمریکا در خاورمیانه استقبال کرد

طی روز‌های اخیر ناوگروه هواپیمابر آمریکایی «دوایت آیزنهاور» وارد آب‌های منطقه شد، و پیشتر ناو هواپیمابر «USS Gerald R. Ford» نیز در شرق مدیترانه مستقر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی اعلام ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده «سنتکام» مبنی بر عبور بزرگترین زیردریایی هسته‌ای آمریکا از کانال سوئز و استقرار آن در خاورمیانه، اسرائیل خوشحالی خود را از این خبر ابراز کرد.

ارتش اسرائیل، دوشنبه 15 آبان، از اعزام زیردریایی موشکی اتمی اوهایو آمریکا به منطقه خاورمیانه استقبال کرد.

پیام بازدارندگی

سرهنگ ریچارد هخت، یکی از سخنگویان ارتش اسرائیل، در این‌باره گفت: «همواره اخبار خوبی است که شاهد حمایت‌های بیشتر آمریکایی‌ها باشیم.»

ریچارد هخت، افزود که کشورش این اقدام واشینگتن را «نوعی بازدارندگی و مظهر ثبات در منطقه» می‌داند.

پیشتر، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، ضمن انتشار تصویری در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس»، از عبور زیردریایی «اوهایو» از کانال سوئز و استقرار آن در خاورمیانه خبر داد.

«اوهایو» یکی از زیردریایی‌های بزرگی است که با هدف بازدارندگی هسته‌ای استفاده می‌شود و قابلیت پرتاب موشک‌های بالستیک و موشک‌های کروز را دارد.

این زیردریایی همچنین یکی از بزرگترین زیردریایی‌های حامل موشک‌های بالستیک در جهان است.

این در حالی است که هر زیردریایی می‌تواند 24 موشک هسته‌ای تریدنت را به اضافه بسیاری از سلاح‌های متعارف حمل کند.

افزون بر این، این نوع زیردریایی نیروی دریایی آمریکا یک بازدارنده هسته‌ای متحرک به حساب می‌آید.

آماده‌باش آمریکا در آب‌های آزاد

این اقدام آمریکا سطح آماده‌باش در بین نیروها در منطقه خاورمیانه را نشان می‌دهد. از زمانی که درگیری در 7 اکتبر بین اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در غزه آغاز شد، نگرانی‌ها از احتمال گسترش دامنه این تنش‌ها و تبدیل شدن آن به جنگی منطقه‌ای که در آن ایران یا گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت آن در عراق، سوریه و یمن نیز مداخله کنند، افزایش یافته است.

شایان ذکر است که طی روز‌های اخیر ناوگروه هواپیمابر آمریکایی «دوایت آیزنهاور» وارد آب‌های منطقه شد، و پیشتر ناو هواپیمابر «USS Gerald R. Ford» نیز در شرق مدیترانه مستقر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید