اکسیوس: بایدن از پیشرفت در «وقفه بشردوستانه» در غزه خبر داد

به گزارش این وبسایت، اختلاف نظر در کمیته ملی دموکرات‌ها که بایدن در کارزار انتخاباتی مجدد خود بر آن تکیه دارد، اختلافات بزرگتر در سطوح سیاسی و همچنین میان نسل‌های مختلف دموکرات‌ها را نشان می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در حالی که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا از حصول پیشرفت در خصوص دستیابی به وقفه بشردوستانه عملیات نظامی در غزه خبر داد، وب‌گاه «اکسیوس» شنبه 13 آبان اعلام کرد که جنگ اسرائیل و حماس، باعث بروز اختلاف نظر میان اعضای تیم سیاسی بایدن شده است.

بنا به این گزارش در حالی که برخی از دستیاران بایدن بر این باورند که کاخ سفید در حال یاری‌رسانی به «حمله ضد اخلاقی» به فلسطینیان است، جمعی دیگر تاکید دارند که بایدن با حمایت از اسرائیل، «شفافیت اخلاقی» را بروز داده است.

به گزارش «اکسیوس»، این اختلاف نظر در کمیته ملی دموکرات‌ها، که بایدن در کارزار برای انتخاب مجدد خود بر آن تکیه دارد، اختلافات بزرگتر در سطوح سیاسی و همچنین میان نسل‌های مختلف دموکرات‌ها را نشان می‌دهد.

بنابر ارزیابی این وبسایت، اختلافات عمدتاً میان دموکرات‌های مسن‌تر حامی اسرائیل و ترقی‌خواهان جوان‌تر که همدردی بیشتری را با فلسطینی‌ها در وضعیت دردناک آنها نشان می‌دهند، مشهود است.

اکسیوس افزود که برخی از اعضای این کمیته از حجم پاسخ اسرائیل به حمله 7 اکتبر و تعداد کشته‌های فلسطینی در اثر حملات اسرائیل، دچار سرخوردگی شدند تا حدی که به گفته یکی از این اعضا، آنها به فکر استعفا از کمیته افتاده‌اند.

اکسیوس به نقل از یکی از اعضای برجسته کمیته گفت: «نمی‌دانم چگونه می‌توان حمایت از کشتار گسترده غیرنظامیان فلسطینی را چیزی جز امری غیراخلاقی، در نظر گرفت.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید