کی‌یف: روسیه 118 نقطه در اوکراین را بمباران کرد

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا این هفته هشدار داد: تضمین می‌کنم که بدون حمایت ما ولادیمیر پوتین پیروز خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایهور کلیمنکو، وزیر کشور اوکراین چهارشنبه اعلام کرد روسیه طی 24 ساعت گذشته 118 شهر و روستای اوکراین را بمباران کرد، که بیش از هر روز دیگری طی سال جاری بوده است.

به گزارش «بی‌بی‌سی»، کلیمنکو گفت 10 منطقه از 27 منطقه اوکراین مورد حمله روسیه قرار گرفتند، که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از شهروندان اوکراینی شده است.

روسیه همچنین حملات خود را به شهر کوپیانسک در شمال شرقی منطقه خارکف تشدید کرده است، و به دنبال ممانعت ازبازپس‌گیری اراضی اطراف باخموت توسط نیروهای اوکراینی است.

نیروهای روسی همچنین حملاتی پشت خطوط مقدم اوکراین صورت داده‌اند که یک بلوک آپارتمانی، چند فروشگاه، و یک داروخانه در شهر جنوبی نیکوپول در ساحل رودخانه دنیپر را هدف قرار داده است.

روس‌ها پالایشگاه نفت ازکارافتاده کرمنچوک را نیز مورد حمله پهپادی قرار داده و به آتش کشیدند. این بزرگترین پالایشگاه اوکراین تا پیش از تهاجم روسیه بود، تا اینکه حملات روسیه تنها چند هفته پس از آغاز تهاجم آن را از کار انداخت.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه چهارشنبه گفت که اوکراین با وجود ارسال تسلیحات جدید توسط ناتو در معرض شکست قرار دارد. به گفته وی، ضدحمله اوکراین خسارات سنگینی متحمل شده که به «تضعیف روحیه پرسنل» انجامیده است.

به گفته بی‌بی‌سی، ضدحمله اوکراین تاکنون موفقیت چندانی در بازپس‌گیری زمین‌های اشغال‌شده توسط ارتش روسیه در جنوب و شرق نداشته است، که باعث ایجاد ترس در این باره شده که مبادا غرب از پشتیبانی از جنگ خسته شود.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، به پیشرفت کند روند ضدحمله علیه روسیه اذعان کرده و در عین حال مکرراً از متحدان غربی کشورش خواسته است تا فوراً سلاح‌های پیشرفته‌تر برای کی‌یف تهیه کنند و کماکان متحد بمانند.

دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، از کنگره آمریکا خواسته تا یک بسته کمک 106 میلیارد دلاری برای اوکراین و اسرائیل تصویب کند. لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا این هفته هشدار داد: «تضمین می‌کنم که بدون حمایت ما ولادیمیر پوتین پیروز خواهد شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید