اف‌بی‌آی: جنگ در خاورمیانه احتمال حملات تروریستی علیه آمریکا را شدت بخشیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کریستوفر ری، رئیس پلیس فدرال آمریکا «اف‌بی‌آی» هشدار داد که جنگ اسرائیل و حماس در خاورمیانه، تهدیدهای تروریستی علیه شهروندان آمریکایی در خاک ایالات متحده را به شدت افزایش داده است.

به گزارش «فاکس نیوز»، ری روز سه‌شنبه در جلسه استماع در برابر کمیته امنیت داخلی سنا شهادت داد: «واقعیت این است که تهدید تروریسم در سال 2023 افزایش یافته است، اما ادامه جنگ در خاورمیانه خطر حمله علیه آمریکایی‌ها در خاک ایالات متحده را به شدت افزایش داده است.»

او افزود: «ارزیابی ما این است که اقدامات حماس و متحدانش الهام‌بخش دیگر گروه‌های تروریستی خواهد شد، و منجر به وقایعی می‌شود که شبیه آن را از زمانی که داعش به اصطلاح خلافت خود را اعلام کرد ندیده‌ایم. تنها طی چند هفته اخیر چندین سازمان تروریستی خارجی خواستار حمله به آمریکایی‌ها و غرب شده‌اند.»

ری هشدار داد که فوری‌ترین نگرانی این است که افراد یا گروه‌های کوچک از رویدادهایی که در خاورمیانه اتفاق افتاده است برای حمله به آمریکایی‌ها الهام بگیرند. این شامل افراط‌گرایان داخلی است که برای یهودستیزی یا مسلمان‌ستیزی از سازمان‌های تروریستی خارجی الهام می‌گیرند.

رئیس اف‌بی‌آی در این راستا به دستگیری مردی در تگزاس اشاره کرد که در حال مطالعه درباره نحوه ساخت بمب بود و از کشتار یهودیان حمایت کرده بود، و همچنین قتل یک پسربچه 6 ساله مسلمان در ایلینوی، که به گفته وی تحت عنوان «جنایت از سر نفرت» در دست بررسی است.

ری تاکید کرد: «ما نمی‌توانیم این احتمال که حماس یا یک سازمان تروریستی خارجی دیگر ممکن است از جنگ کنونی برای انجام حملاتی در اینجا در خاک خودمان سوء استفاده کند را نادیده بگیریم.»

رئیس اف‌بی‌آی همچنین به نگرانی‌ها درباره تهدیدات حزب‌الله و ایران اشاره کرد گفت، پلیس فدرال آمریکا به دقت مراقب تأثیر رویدادهای اخیر بر حرکات گروه‌های وابسته به ایران در ایالات متحده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید