آمریکا روسیه را به تلاش برای «بهره‌برداری» از جنگ غزه متهم کرد

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا گفت اگر واشینگتن حمایت از کی‌یف را متوقف کند، پوتین در تلاش خود برای تصرف خاک اوکراین موفق خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، سه‌شنبه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه را به تلاش برای «بهره‌برداری» از جنگ اسرائیل و حماس برای کاهش حمایت غرب از اوکراین متهم کرد.

حمله حماس به اسرائیل باعث شد واشینگتن کمک‌های نظامی خود به اسرائیل را افزایش داده و حضور نیروهای نظامی خود در خاورمیانه را تقویت کند، که منجر به نگرانی‌های کی‌یف درباره احتمال کاهش کمک‌های آمریکا در نبرد با مهاجمان روسی شده است.

به گزارش «تایمز هندوستان»، بلینکن طی جلسه استماع سنا درباره بودجه امنیت ملی تکمیلی گفت: «پوتین بسیار تلاش می‌کند از حمله حماس به اسرائیل بهره‌برداری کند به این امید که حواس ما را پرت کند، و امیدوار است این قضیه منجر به کاهش کمک‌های ایالات متحده به اوکراین شود.»

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا نیز در همان جلسه استماع روز سه‌شنبه هشدار داد که اگر ایالات متحده حمایت از کی‌یف را متوقف کند، پوتین در تلاش خود برای تصرف خاک اوکراین موفق خواهد شد.

آستین گفت: «به شما تضمین می‌دهم که بدون حمایت ما پوتین موفق خواهد شد. اگر الان زیر پای اوکراینی‌ها را خالی کنیم، پوتین قوی‌تر می‌شود، و در رسیدن به مقصودش، که اشغال قلمرو همسایه‌ مستقل‌اش است، موفق خواهد شد.»

آمریکا تا کنون با 43.9 میلیارد دلار بزرگترین اهداکننده کمک‌های نظامی به اوکراین بوده است، و از زمان حمله نیروهای روسیه در فوریه ‌‌‌2022 به کی‌یف کمک کرده است تا زمین‌های تصرف‌شده توسط روسیه را پس بگیرد.

با این حال، مخالفت قانونگذاران جمهوری‌خواه تندرو وضعیت کمک‌های آتی به اوکراین را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است، به‌طوری که دولت ایالات متحده مجبور شده در وضعیت نبود بودجه جدید، به کمک‌های مصوب قبلی تکیه کند.

بلینکن تاکید کرد توقف کمک‌های آمریکا می‌تواند دیگر شرکای جهانی را ترغیب به عدم همکاری با اوکراین کند. به گفته وی: «پیامی که این کار به دیگر کشورها می‌فرستد این است که ایالات متحده دارد نبرد را رها می‌کند، پس اشکالی ندارد که ما نیز چنین کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید