وکیل ترامپ به بدنام کردن عوامل اجرایی انتخابات در جورجیا محکوم شد

مادر و دختر در دادگاه گفتند پس از آنکه جولیانی به آنها تهمت زده بود، هواداران ترامپ آنها را مورد اذیت و آزار قرار داده و تهدید به مرگ کرده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاهی در واشینگتن دی‌سی، چهارشنبه رودی جولیانی، وکیل پیشین دونالد ترامپ، را محکوم کرد که دو رای‌شمار انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا در ایالت جورجیا را با تهمت‌های خود بدنام کرده است و باید به آنها غرامت بپردازد.

به گزارش «رویترز»، پس از آنکه جولیانی از ارائه مدارک الکترونیکی مورد درخواست واندریا ماس و مادرش روبی فریمن، رای‌شماران شعبه فولتون جورجیا، به دادگاه سر باز زد، بریل هاول، قاضی منطقه‌ای ایالات متحده، این حکم را علیه وکیل رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا صادر کرد.

به گفته هاول، شهردار پیشین نیویورک از تمکین به فرایندی برای ارائه سوابق الکترونیکی، مشهور به «اکتشاف»، خودداری کرده است، و به دروغ مدعی شده که رای‌شماران برای «آزار و اذیت» وی از او شکایت کرده‌اند.

جولیانی مدعی شده بود ماس و فریمن مخفیانه برگه‌های آراء غیرقانونی را در یک شعبه جورجیا پردازش می‌کردند و از آنها برای جدول‌بندی آرای انتخابات 2020 استفاده می‌کردند.

این مادر و دختر در دادگاه گفتند پس از آنکه جولیانی از آنها نام برده و آنها را به تقلب در انتخابات متهم کرده و به «موادفروشان» تشبیه کرده بود، هواداران ترامپ آنها را مورد اذیت و آزار قرار داده و تهدید به مرگ کرده بودند.

جولیانی در ناحیه فولتون جورجیا همچنین با اتهامات جنایی برای کمک به اقدامات دونالد ترامپ به منظور تغییر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری پس از شکست خود در این ایالت روبروست، که شامل طرح مدعیات دروغین علیه ماس و فریمن بوده است. جولیانی کیفرخواست علیه خود را «مسخره» خوانده است.

به گفته رویترز»، جولیانی قبلاً اعتراف کرده بود که اظهارات وی درباره ماس و فریمن دروغ بوده و به شهرت آنها آسیب زده است، اما امکان به چالش کشیدن پرونده در دادگاه استیناف را رد نکرد. جولیانی اکنون با یک محاکمه مدنی در دادگاه فدرال واشینگتن روبروست که مشخص می‌کند چقدر باید غرامت بدهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید