نگرانی از نفوذ و تاثیر مالی چین در مدارس آمریکا

جمهوری‌خواهان خواستار تحقیق درباره میزان دسترسی «برنامه‌های» سایر دولت‌های خارجی متخاصم و همچنین چین به کلاس‌های ابتدایی تا پایان دبیرستان شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با افزایش تنش و بی‌اعتمادی ایالات متحده و چین، شماری از جمهوری‌خواهان با ارسال نامه‌ای به میگل کاردونا، وزیر آموزش این کشور، نسبت به گسترش نفوذ و تاثیر چین بر دانش آموزان آمریکایی هشدار داده‌اند.

جمهوری‌خواهان، چهارشنبه 8 شهریور، درباره گزارش‌های جدید مبنی بر اینکه میلیون‌ها دلار از نهادهای مرتبط با حزب کمونیست چین برای تاثیر بر آموزش دانش آموزان آمریکایی از مرحله ابتدایی تا کلاس دوازدهم هزینه شده است، ابراز نگرانی کرده‌اند.

مخالفان متخاصم با آمریکا

سناتورهای جمهوری‌خواه همچنین از وزارت آموزش و پرورش خواسته‌اند تا یک تحقیق و بررسی سراسری برای تعیین میزان کمک‌های مالی «دشمنان خارجی متخاصم با آمریکا» در مدارس انجام دهد.

جمهوری‌خواهان معتقدند که برنامه‌های اجرا شده توسط دولت چین به 34 ایالت آمریکا نفوذ کرده و بیش از 170 هزار دانش‌آموز را در 143 منطقه مدرسه تحت تاثیر قرار داده است.

آنها همچنین خواستار تحقیق در مورد میزان دسترسی «برنامه‌های» سایر دولت‌های خارجی متخاصم و همچنین چین به کلاس‌های ابتدایی تا پایان دبیرستان شدند.

تعدادی از شخصیت‌های برجسته جمهوری‌خواه از جمله جیم ریچ، از ایالت «آیداهو» عضو عالی رتبه کمیته روابط خارجی سنا، سناتورهای تیم اسکات ازکارولینای جنوبی، بیل کسیدی از لس آنجلس، جان باراسو از وای مینگ، جان کورنین از تگزاس، تام کاتن از أركنساس، کوین کرامر از نیودلهی، جونی ارنست از آیووا، چاک گراسلی و جیمز لنکفورد از اوکلاهما، راجر مارشال از کانزاس، میت رامنی از یوتا، مارکو روبیو از فلوریدا، اریک اشمیت از میسوری، ریک اسکات و جان تون از فلوریدا و تامی توبرویل و جی دی ونس از دیگر اعضای جمهوری‌خواه این نامه را امضا کرده‌اند.

درخواست جمهوری‌خواهان برای انجام تحقیقات در باره میزان کمک‌های چین به مدارس ایالات متحده پس از آن صورت می‌گیرد که برخی گزارش‌ها فاش کردند که حزب کمونیست چین نزدیک به دو دهه تلاش می‌کند تا با استفاده از ابزارهایی مانند کمک‌های مالی به برخی برنامه‌هایی تعلیمی در مدارس مانند «فصل‌های کنفوسیوس» یا سایر برنامه‌های مورد حمایت مالی پکن، به سیستم آموزشی ایالات متحده آسیب برساند و امنیت ملی آمریکا را تهدید ‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید