بر اثر حمله انتحاری در پاکستان 9 سرباز کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است اما این ظن متوجه گروه «تحریک‌ طالبان پاکستان» است که از سال 2022 حملات خود را علیه نیروهای امنیتی پاکستان تشدید کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سه مقام امنیتی پاکستان تایید کردند که یک بمب‌گذار انتحاری سوار بر موتورسیکلت یک کاروان امنیتی را در شمال غربی این کشور هدف قرار داده است.

بر اساس گزارش منابع خبری پاکستان، در نتیجه این حمله که پنج‌شنبه 9 شهریور رخ داد، دست‌کم 9 سرباز این کشور کشته و 20 نفر دیگر زخمی شدند.

مقامات پاکستانی گفتند که این حمله در «بانو»، یکی از شهرستان‌های استان خیبر پختونخوا در نزدیکی مرز افغانستان رخ داده است.

هیچ گروهی تاکنون مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است اما این ظن متوجه طالبان پاکستانی است که از سال 2022 حملات خود را بر نیروهای امنیتی پاکستان افزایش داده است.

منطقه بانو در نزدیکی پایگاه سابق ستیزه‌جویان در وزیرستان شمالی است، این پایگاه سال‌ها پیش توسط ارتش پاکستان از وجود شبه‌نظامیان داخلی و خارجی پاکسازی شد. اما با این حال، این نگرانی وجود دارد که طالبان محلی، موسوم به «تحریک طالبان پاکستان»، در حال تجمع مجدد در این منطقه هستند.

طالبان پاکستانی، گروهی جداگانه اما متحد طالبان افغانستان است که در سال 2021 بر کابل تسلط یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید