شهردار میامی کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری خود را خاتمه داد

سوارز که تنها نامزد اسپانیایی‌تبار در رقابت‌های مقدماتی جمهوری‌خواهان بود، اعلام کرد به تقویت صدای جامعه اسپانیایی‌تبار ادامه می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرانسیس سوارز، شهردار میامی روز سه‌شنبه اعلام کرد پس از ناکامی در کسب حد نساب حمایت‌های مردمی در میان جمهوری‌خواهان، به کارزار خود برای کاندیداتوری این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 آمریکا خاتمه داده است.

به گزارش «پولیتیکو»، شهردار میامی نتوانست حمایت معناداری در نظرسنجی‌ها به دست آورد، و در نهایت از برآوردن الزامات نظرسنجی کمیته ملی جمهوری‌خواهان برای ورود به مرحله اول مناظره در هفته گذشته باز ماند.

سوارز یک روز پس از متهم شدن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در میامی نامزدی خود را اعلام کرد، که او را به سومین نامزد از فلوریدا تبدیل کرد که در کنار ترامپ و فرماندار ران دیسانتیس به رقابت می‌پیوندد.

شهردار میامی آشکارا اذعان کرده بود که در انتخابات 2016 و 2020 به ترامپ رای نداده است، اگرچه در رقابت‌های انتخاباتی 2024 به طور چشمگیری از انتقاد از رئیس‌جمهوری پیشین خودداری کرد. سوارز همچنین گفت که در سال 2018 به دیسانتیس رای نداد، اگرچه در سال 2022 به وی رای داد.

سوارز که تنها نامزد اسپانیایی‌تبار در رقابت‌های مقدماتی جمهوری‌خواهان بود، کارزار انتخاباتی خود را در ماه ژوئن آغاز کرد. او پس از خاتمه کارزارش اعلام کرد کماکان به تقویت صدای جامعه اسپانیایی‌تبار ادامه می‌دهد، و از دیگر اعضای حزب خود نیز خواست تا همین کار را انجام دهند.

سوارز که پدرش اولین شهردار متولد کوبای میامی بود، در سال 2021 برای دومین بار به شهرداری انتخاب شد، و در جریان کارزار انتخاباتی خود روی نرخ پایین جرم و جنایت و موفقیت اقتصادی این شهر تحت رهبری خود تکیه کرد.

با این حال، پس از گزارش روزنامه «میامی هرالد» مبنی بر اینکه یک بنگاه معاملات ملکی و بساز بفروشی سوارز را به عنوان «مشاور» استخدام کرده است، و این بنگاه در دوران شهرداری وی مجوز ساخت و ساز گرفته است، سوارز تحت تحقیقات اف‌بی‌آی قرار گرفته است.

به گفته پولیتیکو، سوارز که کارزار انتخاباتی او تنها 76 روز به طول انجامید، اولین نامزدی است که از رقابت مقدماتی جمهوری‌خواهان خارج می‌شود. دونالد ترامپ به‌رغم افزایش فهرست اتهامات قانونی علیه خود کماکان پیشتاز مرحله مقدماتی جمهوری‌خواهان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید