حمله موشکی روسیه به کی‌یف؛ هجوم پهپادی اوکراین به مسکو

حملات پهپادی اوکراین شهر پسکوف را هدف قرار داد که بر اثر آن 4 هواپیمای نظامی روسیه آسیب دیده و حریم هوایی اطراف فرودگاه «ونوکوو» بسته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جبهه‌های جنگ روسیه و اوکراین، چهارشنبه 8 شهریور، شاهد درگیری‌های خشونت‌آمیز بین نیروهای دو طرف با هدف دستیابی به دستاوردهای میدانی بود.

در آخرین تحولات میدانی، مقامات اکراینی بامداد چهارشنبه، از حمله موشکی روسیه به کی‌یف و کشته شدن دست‌کم 2 نفر خبر دادند.

اداره نظامی پایتخت اوکراین در بیانیه‌ای گفت که پدافند هوایی این شهر «قوی‌ترین» حمله موشکی از بهار گذشته تاکنون را دفع کرده است.

اداره نظامی کی‌یف در پستی در تلگرام اعلام کرد، نزدیک ساعت پنج صبح امروز به وقت محلی( 2 بامداد به وقت گرینویچ) یک حمله موشکی روسی مرکز کی‌یف را هدف قرار داد و نیروهای پدافند هوایی این کشور در حال عملیات هستند.

رئیس اداره نظامی شهر کی‌یف نوشت، خدمات اضطراری در منطقه «دارنیتسکی جنوبی» جایی که بر اثر حمله موشکی یک ساختمان تجاری فرو ریخته است، مستقر شدند.

در همین حال ویتالی کلیچکو، شهردار کی‌یف از ساکنان این شهر خواست تا در پناهگاه‌ها بمانند.

او گفت: «خدمات آتش‌نشانی و نجات در حال خاموش کردن آتش‌سوزی در یک ساختمان تجاری در منطقه «دارنیتسکی» هستند.»

کلیچکو افزود که در منطقه شوچنکیفسکی نیز یک آتش‌سوزی رخ داد که اداره خدمات اضطراری در این منطقه نیز مستقر شدند.

به گزارش خبرگزاری «تاس» روسیه به نقل از مقامات هواپیمایی این کشور، پیش از حمله موشکی روسیه به کی‌یف حریم هوایی اطراف فرودگاه «ونوکوو» مسکو بر اثر حملات پهپادی اوکراین بسته شد.

حمله موشکی روسیه پس از آن انجام شد که پهپادهای اوکراینی شهر پسکوف را هدف قرار دادند.

به گزارش منابع نظامی روسیه در اثر حملات پهپادی اوکراین 4 هواپیمای نظامی روسیه آسیب دیده و حریم هوایی اطراف فرودگاه «ونوکوو» بسته شد.

فرماندار این منطقه گفت، یک فرودگاه روسیه در نزدیکی مرز با استونی مورد حمله پهپادهای اوکراینی قرار گرفت. او گفت در این حمله تعدادی از هواپیماهای حمل و نقل سنگین آسیب دیدند.

میخائیل ودرنیکوف که گفته بود در محل حمله حضور داشت، ویدئویی را در تلگرام منتشر کرد که در آن آتش‌سوزی بزرگ و صدای انفجار و آژیر شنیده می‌شد.

ودرنیکوف با بیان اینکه مقامات در حال ارزیابی میزان خسارات هستند، گفت: «حمله به فرودگاه شهر پسکوف دفع شد و هیچ خسارتی گزارش نشده است».

شهر پسکوف در حدود 800 کیلومتری مرز با اوکراین قرار دارد و منطقه اطراف آن با دو کشور لتونی و استونی عضو اتحادیه اروپا هم مرز است.

وزارت دفاع روسیه تاکنون هیچ اظهار نظری درباره حملات پهپادی اوکراین نکرده است، اما برخی منابع از آسیب دیدن چهار فروند هواپیمای ترابری سنگین روسی خبر دادند.

خبرگزاری «تاس» به نقل از اداره خدمات اضطراری اعلام کرد چهار هواپیمای ترابری سنگین از نوع «ایلوشین» آسیب دیده‌اند.

روسیه همچنین امروز اعلام کرد که نیروهای این کشور چهار قایق نظامی اوکراینی که حدود 50 سرباز سرنشین آن بودند را در دریای سیاه، منهدم کردند.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای که در «تلگرام» منتشر شد، اعلام کرد که هواپیماهای این کشور «چهار قایق نظامی سریع‌السیر حامل نیروهای ویژه اوکراینی که در مجموع حدود 50 نفر بودند» را در حدود نیمه‌شب به وقت مسکو در دریای سیاه منهدم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید