مدودف در واکنش حمله اوکراین به کریمه: پایان جهان نزدیک است

معاون شورای امنیت روسیه در کانال رسمی خود در تلگرام گفت که حمله کی‌یف به شبه‌جزیره کریمه مانند یک بهانه جنگ است که به مسکو این امکان را می‌دهد به همه اعضای ناتو به طور جداگانه پاسخ دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه، اعضای ناتو را تهدید کرد که موافقت آنها با حملات رژیم کی‌یف به شبه‌جزیره کریمه، به مسکو این فرصت را می‌دهد تا علیه همه اعضای «ناتو» به طور جداگانه عمل کند.

مدودف، سه‌شنبه 7 شهریور، در کانال رسمی خود در تلگرام، موافقت غرب با حملات کی‌یف به جزیره کریمه را «نزدیک شدن به پایان جهان» توصیف کرد.

او افزود: «اگر موافقت غرب با حملات کی‌یف به کریمه درست باشد که دلیلی برای نفی آن وجود ندارد، این امر می‌تواند دلیل قانونی از دخالت مستقیم و همدستی غرب با ایالت «استپان باندرا» علیه روسیه باشد».

استپان باندرا، یک اوکراینی ملی‌گرای فعال در دهه‌های 40 و 50 میلادی بود که اقداماتش به رشد ناسیونالیسم افراطی در اوکراین منجر شد. گفته می‌شود که در جنگ جهانی دوم با آلمان نازی دست دوستی داد و در کشتار لهستانی‌ها در زمان جنگ شرکت کرد.

مدودف افزود، حمایت غرب از کی‌یف دلیل موجهی برای روسیه در چارچوب قانون حق جنگ علیه همه و علیه تک تک کشورهای «ناتو» است.

او نوشت: «متأسفانه غم انگیز است، اما پایان جهان نزدیک است».

این سیاستمدار روسی در پست تلگرامی خود به روایت‌های متعددی از جمله نقل قولی از کتاب انجیل «سفر عهد جدید مکاشفه یوحنای انجیلی» که به «پایان جهان» نیز معروف است، اشاره کرد که در آن آمده است: «در آن روزها مردم در پی مرگ خواهند بود، اما آن را نمی‌یابند آنها آرزوی مرگ خواهند داشت و مرگ از دستشان فرار خواهد کرد.»

مدودف همچنین گزیده‌هایی از سخنان ولادیمیر لنین را نقل کرد که گفته: «تا زمانی که مانع دیگران شویم، ما را به یاد می‌آورند».

سپس سخنان نیکیتا خروشچف را به سفرای غربی خطاب کرد: «خواه ناخواه تاریخ با ماست و ما شما را دفن خواهیم کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size