مسکو: در واکنش به پهپادهای جاسوسی آمریکا جنگنده‌های خود را به پرواز درآوردیم

مسکو گفت که این پهپادها در نزدیکی کریمه مشاهده شده و برای یک «ماموریت جاسوسی» به سوی روسیه در حرکت بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور برای جلوگیری از تجاوز دو پهپاد جاسوسی آمریکایی به مرزهای روسیه در شبه‌جزیره کریمه، دو جت جنگنده را بر فراز دریای سیاه به پرواز درآورد.

به گزارش «رویترز»، در بیانیه وزارت دفاع روسیه که روز دوشنبه در حساب «تلگرام» این وزارتخانه منتشر شد، مسکو گفت که این پهپادها در نزدیکی کریمه مشاهده شده و برای یک «ماموریت جاسوسی» به سوی روسیه در حرکت بودند.

بر اساس این بیانیه: «در اثر اقدامات پدافند ضدهوایی در حال انجام وظیفه، پهپادهای جاسوسی آمریکا مسیر پرواز خود را تغییر داده و منطقه‌ای که در آن در حال گردآوری اطلاعات هوایی بودند را ترک کردند».

اوکراین پس از شکست در ضدحمله‌ای که در اوایل تابستان سال جاری برای بازپس‌گیری اراضی خود از نیروهای روسی انجام داد، حملات پهپادی خود به داخل خاک روسیه را افزایش داده است.

اوکراین از ابتدای سال جاری به دنبال کشاندن جنگ به داخل روسیه بوده است. کی‌یف همزمان با هدف قرار دادن پایگاه‌های نظامی روسیه در پشت خط مقدم در شرق و جنوب اوکراین، حملات پهپادی خود را به سمت مسکو پایتخت روسیه را افزایش داده است.

به گفته کارشناسان، حملات پهپادی برای اوکراینی‌ها هزینه کمتری نسبت به حملات زمینی، موشکی یا هوایی دارد. نیروهای اوکراینی با حملات پهپادی به راحتی می‌توانند اهداف داخل خاک روسیه را مورد اصابت قرار دهند.

دیمیتری مدودف، قائم‌مقام شورای امنیت روسیه، شنبه 4 شهریور در این باره گفت مخالفان روسیه در غرب با نادیده گرفتن هشدارهای مسکو، جهان را به سوی جنگ «جهانی سوم» سوق می‌دهند.

مدودف در مصاحبه با خبرگزاری «تاس» و شبکه تلویزیونی «RT» گفت: «اگر آنها به هشدارهای روسیه گوش داده بودند، بدون شک وضعیت بهتر می‌شد و جهان با تهدید جنگ جهانی سوم روبرو نمی‌شد. در واقع، مخالفان ما به شدت همه را به این سو می‌کشانند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید