رهبر کره شمالی: نیروی دریایی با هدف بازدارندگی به تسلیحات اتمی مجهز می‌شود

هفته گذشته، کره جنوبی و ایالات متحده رزمایش تابستانی «سپر آزادی اولچی» را با هدف تقویت پاسخ مشترک خود به تهدیدات هسته‌ای و موشکی کره شمالی آغاز کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، خواستار تقویت نیروی دریایی این کشور شد.

کیم جونگ اون، سه‌شنبه 7 شهریور، طی سخنانی به مناسبت «روز نیروی دریایی» گفت: «ناوگان دریایی کره شمالی به یکی از عناصر «بازدارندگی هسته‌ای» کشوری که در حال انجام ماموریت استراتژیک است تبدیل خواهد شد».

Advertisement

او ایالات متحده آمریکا را متهم کرد که در سایه تهدید جنگ هسته‌ای آب‌های نزدیک شبه‌جزیره کره را به «متلاطم ترین» آب‌های جهان تبدیل کرده است.

نشست کمپ دیوید

رهبر کره شمالی در سخنرانی خود با اشاره به نشست روز 18 اوت جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا، یون سوک یول رئیس‌جمهوری کره جنوبی و فومیو کیشیدا نخست‌وزیر ژاپن در کمپ‌دیوید واقع در ایالت مریلند، گفت که «رهبران دسته خلاف‌کاران» در ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی اعلام کرده‌اند که تمرینات نظامی مشترک و منظمی اجرا خواهند کرد.

او تاکید کرد، رزمایش‌های آمریکا و متحدانش، استقرار تسلیحات قدرتمند آمریکا در آب‌های نزدیک شبه‌‌جزیره کره و نشست سه‌جانبه اخیر آمریکا، کره جنوبی و ژاپن با هدف افزایش همکاری‌های دفاعی و مقابله با برنامه هسته‌ای کره شمالی انجام شده‌اند.

گفتنی است که در اولین دیدار بین رهبران ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن، رهبران سه کشور توافق کردند که همکاری‌های نظامی و اقتصادی را افزایش دهند تا در برابر قدرت رو به رشد چین و تهدیدات هسته‌ای کره شمالی، متحد باشند.

«خطر جنگ هسته‌ای»

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی کیم جونگ اون گفت: «به دلیل تحرکات بی پروا و تقابلی ایالات متحده و سایر نیروهای متخاصم، آب‌های نزدیک شبه‌جزیره کره به بزرگترین منطقه تمرکز تجهیزات جنگی جهان تبدیل شده و آب‌های این منطقه در معرض خطر جنگ هسته‌ای قرار گرفته است».

هفته گذشته، کره جنوبی و ایالات متحده رزمایش تابستانی «سپر آزادی اولچی» را با هدف تقویت پاسخ مشترک خود به تهدیدات هسته‌ای و موشکی کره شمالی آغاز کردند.

این در حالی است که پیونگ یانگ این رزمایش‌ها را محکوم کرده و آنها را آماده سازی برای جنگ توصیف کرده است.

«آمادگی رزمی مستمر»

کیم جونگ اون گفت که کره شمالی نیروی دریایی خود را ملزم به حفظ آمادگی جنگی و «آمادگی رزمی مداوم» کرده و خواستار مدرنیزه کردن ریشه‌ای تسلیحات و تجهیزات کشورش شد.

طبق این گزارش او تاکید کرد که نیروی دریایی کره شمالی به عنصری بازدارنده هسته‌ای برای کشوری که در حال انجام ماموریت استراتژیک است، تبدیل خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید