رئیس مجلس نمایندگان آمریکا استیضاح بایدن را محتمل دانست

مک‌کارتی: به نظر می‌رسد فرهنگ فساد، در تمامی خانواده بایدن وجود داشت و به همین دلیل او باید در برابر مردم آمریکا پاسخگو باشد و افکار عمومی آمریکا سزاوار پاسخ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که تحقیقات در مورد استیضاح بایدن «گامی طبیعی به جلو» پس از تحقیقات به رهبری جمهوری‌خواهان در مورد معاملات تجاری هانتر بایدن، پسر او است.

«فاکس نیوز» از مک‌کارتی پرسید که آیا او ماه آینده، تحقیقات استیضاح بایدن را ارائه خواهد کرد، چرا که هفته گذشته گفته بود اگر اسناد مورد نیاز برای تحقیقات به جمهوری‌خواهان کنگره ارائه نشود، ممکن است این کار را انجام دهد.

مک‌کارتی در پاسخ گفت: «با توجه به تمام اطلاعاتی که تاکنون توانسته‌ایم جمع‌آوری کنیم، طبیعتاً مجبور به انجام تحقیق در این موضوع می‌شویم.»

مک‌کارتی با این بیان که بسیاری از پرسش‌ها بی‌پاسخ مانده، افزود: «برای پاسخ به این پرسش‌ها، باید تحقیقات مربوط به استیضاح را انجام دهید تا کنگره، جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها بتوانند پاسخ‌هایی را که مردم آمریکا شایسته دانستن آن هستند، دریافت کنند.»

جمهوری‌خواهان میانه‌رو مجلس نمایندگان، نگرانی خود را در مورد واکنش سیاسی احتمالی پس از پیشنهاد مک‌کارتی برای آغاز تحقیقات احتمالی استیضاح بایدن که اعضای محافظه کارتر کنگره خواهان آن هستند، ابراز کرده‌اند.

به گزارش «آکسیوس»، برخی از جمهوری‌خواهان نیز اذعان دارند که تحقیقات درباره فساد ادعایی خانواده بایدن، هنوز شواهد مشخصی مبنی بر تخلف شخص رئیس‌جمهوری را نشان نداده است.

واکنش کاخ سفید

از سویی ایان سامز، سخنگوی کاخ سفید، در بیانیه‌ای در پاسخ به اظهارات مک‌کارتی پرسید: «بر چه مبنایی این اقدام، گامی طبیعی به جلو» به حساب می‌آید؟»

او به مقاله‌ای اشاره داشت که در آن آمده، جمهوری‌خواهان، اسنادی مانند صورت حساب‌های بانکی را که مک‌کارتی هفته گذشته به عنوان مبنای تحقیقات استیضاح، ذکر کرد،، درخواست نکردند.

فعالیت‌های مشکوک

مک‌کارتی در مصاحبه خود با «فاکس نیوز» در مورد پیشرفت اخیر در تحقیقات حزب جمهوری‌خواه از پرزیدنت بایدن صحبت کرد که در آن بازرسان، 76 گزارش فعالیت مشکوک از حساب‌های بانکی خانواده بایدن، شهادت‌های مبنی بر رشوه‌گیری و شواهد ادعایی در خصوص معاملات 20 شرکت پوششی پیدا کردند که با پولی کار می‌کردند که به حساب‌های بانکی خانواده بایدن واریز شده بود.

مک‌کارتی گفت: «فقط به این دلیل که جمهوری خواهان اکثریت را به دست آوردند، ما متوجه شدیم آنچه پرزیدنت بایدن در زمان نامزدی خود به ما گفت درست نیست. او گفته بود که هرگز با تجارت پسرش تعامل نداشته و هرگز در جلسات، مشارکتی نکرده بود. اکنون متوجه شدیم که او نه تنها در جلسات شرکت نداشت بلکه برای صرف شام رفت و پس از شام، هانتر بایدن یک پورشه جدید گرفت و 3.5 میلیون دلار به حسابش واریز شد. اکنون فهمیدیم زمانی که او معاون رئیس جمهوری بود، خانواده بایدن، 20 شرکت پوششی تاسیس کردند. در آن دوران، 16 مورد از 17 پرداختی را از رومانی دریافت کردند. اکنون متوجه شدیم که پول، نصیب 9 نفر از اعضای خانواده می‌شود. از آن زمان متوجه شدیم که وزارت دادگستری با هانتر بایدن تبانی دارد.»

او افزود: «اگر به تمام اطلاعاتی که تا کنون توانسته‌ایم جمع آوری کنیم بنگرید، درمی‌یابید که گام برداشتن در مسیر تحقیق در این خصوص، گامی طبیعی به جلو است.»

به گفته مک‌کارتی، به نظر می‌رسد فرهنگ فساد، در تمامی خانواده بایدن وجود داشت و به همین دلیل او باید در برابر مردم آمریکا پاسخگو باشد و افکار عمومی آمریکا سزاوار پاسخ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید