خشم محافظه‌کاران از همزمانی محاکمه ترامپ با کارزار انتخاباتی جمهوری‌خواهان

قاضی پرونده تاریخ محاکمه را بسیار نزدیک به تاریخ پیشنهادی وزارت دادگستری در 2 ژانویه 2024 را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه دادگاه فدرال واشینگتن دی‌سی که به پرونده دخالت دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 رسیدگی می‌کند، روز دوشنبه تاریخ محاکمه رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا را 4 مارس 2024، درست در بحبوحه کارزار مقدماتی جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2024، اعلام کرد، شخصیت‌های محافظه‌کار خشم خود را ابراز کردند.

به گزارش «فاکس نیوز»، تانیا چوتکان، قاضی ناحیه دی‌سی، پیشنهاد تیم حقوقی ترامپ مبنی بر آغاز محاکمه در آوریل 2026، یعنی مدت‌ها پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2024، را رد کرد، و در عوض تاریخ را بسیار نزدیک به تاریخ پیشنهادی وزارت دادگستری برای محاکمه در 2 ژانویه 2024 را اعلام کرد.

بایرون دونالدز، نماینده جمهوری‌خواه کنگره از فلوریدا و حامی ترامپ، در این باره گفت: «چوتکان باید از قضاوت کناره بگیرد و خودش را نامزد ریاست حزب دموکرات کند. اقدامات آنها برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 بسیار وقیحانه و منزجرکننده است.»

باک سکستون، مجری رادیو پرسید: «آیا این زمان را برای نابود کردن شانس ترامپ انتخاب کرده‌اند؟ آیا اینطور فکر می‌کنند که ترامپ نامزد نهایی است، و می‌خواهند از طریق روند دادرسی او را از میدان به در کنند؟»

کلی تراویس، بنیانگذار شرکت «آوت‌کیک» نوشت: «وزارت دادگستری جو بایدن در تلاش است تا با تاریخ محاکمه‌ای که در اواسط مرحله مقدماتی انتخابات تعیین شده است، ترامپ را تا آخر عمر به زندان بیاندازد. مداخله مستقیم در انتخابات».

برنت بازل، بنیانگذار «مرکز تحقیقات رسانه‌ای» هم نوشت: «اگر قاضی منصوب‌شده توسط اوباما که تاریخ دادگاهی ترامپ را روز قبل از سه‌شنبه بزرگ [روز رای‌گیری درون‌حزبی جمهوری‌خواهان برای تایید کاندیدا] تعیین می‌کند مصداق بارز دخالت در انتخابات نیست، من دیگر نمی‌دانم چیست».

بن سوان، مدیر عامل «سوورن مدیا» هم نوشت: «هیچ چیز مشکوکی در کار نیست. همه این‌ها تصادفی است که محاکمه ترامپ یک روز پیش از سه‌شنبه بزرگ آغاز می‌شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید