آخرین سلفی قبل از کشته شدن فرمانده واگنر

پریگوژین، با لباس غیرنظامی، میان مردم محلی در پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی ظاهر شده و با آن‌ها سلفی گرفته بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های اجتماعی، تصاویری را منتشر کردند که گفته می‌شود سلفی مربوط به یوگنی پریگوژین، فرمانده گروه روسی واگنر است که در جریان سفر اخیرش به جمهوری آفریقای مرکزی گرفته شده، سفری که قبل از مرگ او و همراهانش در سقوط هواپیمای خصوصی، انجام شده بود.

این تصاویر چهارشنبه هفته گذشته و قبل از این‌که پریگوژین آفریقای مرکزی را به مقصد مسکو ترک کند، گرفته شده است.

هواپیمای خصوصی واگنر که حامل پریگوژین و همرهان او بود در مسیر پرواز از مسکو به پترزبورگ بود، اندکی پس از برخاستن از باند فرودگاه، منفجر شده و سقوط کرد که این حادثه به کشته شدن پریگوژین و 9 سرنشین دیگر آن هواپیما منجر شد.

بر اساس گزارش «دیلی میل»، پریگوژین در حال سلفی گرفتن با مردم محلی که به احتمال زیاد در پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی، یکی از کشورهای آفریقایی که گروه واگنر در آن حضور گسترده دارد، دیده شده است.

پریگوژین با لباس‌های معمولی غیرنظامی و در محاصره مردم شاد محلی که از دیدار وی خوشحال به نظر می‌رسیدند، ظاهر شده بود که از او عکس گرفته و با وی دست داده و او را در آغوش می‌گرفتند.

پریگوژین در هواپیمای تجاری خصوصی «امبرائر 135» تنها نبود، بلکه 6 نفر دیگر، از جمله دستیارش دیمیتری اوتکین، خلبان، دستیار خلبان، مهماندار و 3 خدمه را به همراه داشت.

هواپیمای خصوصی حامل او از مسکو عازم سن پترزبورگ بود که بر فراز منطقه تور منفجر شده و سقوط کرد.

هواپیمای «Embraer Legacy» در 10 روز منتهی به آخرین پرواز خود تحت تعمیر و نگهداری قرار گرفته بود.

در این باره منابع نزدیک به تحقیقات گفتند:«نمی‌توان جاسازی مواد منفجره در هواپیما در موقع تعمیر را رد کرد»، و تاکید کردند:«فرضیه‌ای وجود دارد که بمب در محفظه یکی از چرخ‌های فرود جاسازی شده است.»

این منابع ادامه دادند: «اطلاعات اولیه حاکی از آن است که انفجاری در یکی از چرخ‌های هواپیما رخ داده که منجر به جدا شدن یکی از بال‌های آن و سقوط هواپیما شده است.

به گفته این منابع «بر اثر انفجار و افت فشار درون هواپیما همه سرنشینان آن بلافاصله از هوش رفتند که این امر باعث شد خدمه نتوانند وضعیت اضطراری را گزارش کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید