تیم حقوقی ترامپ: تاریخ محاکمه عمدا با کارزار انتخاباتی تداخل دارد

وکیل ترامپ گفت دادستان جورجیا و دادستان ویژه دادگستری با «انگیزه سیاسی» با هم «تبانی» کرده‌اند تا محاکمه ترامپ را وسط انتخابات بیندازند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آلینا حبا، سخنگوی تیم حقوقی دونالد ترامپ مدعی شد دادستان‌ها در چهار پرونده جنایی علیه رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا خواستار محاکمه سریع همزمان ترامپ در این پرونده‌ها شده‌اند تا روند کلی محاکمات به طول بینجامد و با کارزار انتخاباتی ریاست‌جمهوری 2024 تداخل کند.

به گزارش «گاردین»، حبا، یکشنبه گفت که پیشنهاد دادستان‌ها برای محاکمه سریع ترامپ در دو پرونده جنایی فدرال و کیفرخواست‌های ایالتی در نیویورک و جورجیا «تصوری غیرواقعگرایانه» است، چرا که هر یک از محاکمات بین چهار تا شش هفته طول می‌کشد، و حتما با برنامه‌های دیگر تداخل می‌کند.

حبا که به عنوان مشاور عمومی گروه جمع‌آوری کمک‌های حامی ترامپ تحت عنوان «کمیته نجات آمریکا» فعالیت می‌کند، مدعی شد که احتمال امتداد محاکمه‌ها تا روز انتخابات، که 5 نوامبر سال پیش رو باشد، «از روی عمد» بوده است.

به گفته وی، فنی ویلیس، دادستان ناحیه فولتون جورجیا، و جک اسمیت، دادستان ویژه وزارت دادگستری آمریکا، با «انگیزه سیاسی» با هم «تبانی» کرده‌اند تا محاکمه ترامپ را وسط انتخابات بیندازند. او افزود: «ما می‌دانیم که این عمدی است و برای بستن دست و پای ترامپ است، و قطعا انگیزه سیاسی دارد.»

به گفته گاردین، ترامپ با اختلاف زیاد در میان نامزدهای جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری پیشتاز است، و با ارائه هر کیفرخواست علیه وی محبوبیت او در نزد جمهوری‌خواهان راست‌گرا افزایش می‌یابد.

در عین حال، ترامپ به عنوان اولین رئیس‌جمهوری آمریکا که به جرائم جنایی متهم شده است، اکنون با 91 اتهام در چهار کیفرخواست مواجه است. این‌ها شامل دو پرونده فدرال مداخله ادعایی در انتخابات و مخفی کردن اسناد محرمانه در خانه پس از ترک خدمت، پرونده منهتن نیویورک برای پرداخت حق‌السکوت در جریان انتخابات 2016، و پرونده اِعمال نفوذ برای تغییر نتیجه انتخابات 2020 در جورجیا هستند.

ترامپ هفته پیش اولین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکا شد که مورد عکس‌برداری جنایی قرار گرفت، اما تقریبا بلافاصله این قضیه را به سود خود برگرداند و با توسل به آن به جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای کارزار انتخاباتی خود پرداخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید