بازداشت «قاتل» اسامه بن‌لادن در تگزاس

«اونیل» پیشتر در سال 2016 به دلیل رانندگی در حالت مستی در «مونتانا» نیز بازداشت شد، اما دادستان بعداً از اتهامات او صرف‌نظر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پلیس ایالت تگزاس آمریکا «رابرت جی اونیل»، عضو سابق یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا و معروف به «قاتل اسامه بن لادن» رهبر سابق القاعده را به اتهام ضرب و جرح در تگزاس بازداشت کرد.

اتهام ضرب وجرح

روزنامه «نیویورک‌پست»، یکشنبه 5 شهریور نوشت، روبرت جی اونیل، 47 ساله، چهارشنبه هفته گذشته در شهر «فریسکو» واقع در ایالت تگزاس به اتهام وارد کردن جراحت فیزیکی (جرم درجه اول) و همچنین مستی و حالت نامتعادل در ملاء عام (جرم درجه سوم) بازداشت و همان روز با وثیقه 3 هزار و 500 دلاری آزاد شد.

اونیل، پس از آنکه در سال 2011 در عملیات یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا علیه رهبر القاعده در پاکستان، به سر اسامه بن لادن طراح اصلی حملات 11سپتامبر، 2001، گلوله مرگباری شلیک کرد، به «قاتل بن‌لادن» معروف شد.

بن لادن والبيت الذي كان فيه
بن لادن والبيت الذي كان فيه

او در سال 2017 در کتاب خاطراتش به نام «اپراتور»، داستان کشتن بن‌لادن را بازگو کرد. البته روایت او از نحوه قتل بن‌لادن هنوز به طور رسمی از سوی واشینگتن تایید یا نفی نشده است.

اولین مورد بازداشت «اونیل» نیست

این اولین بار نیست که اونیل بازداشت می‌شود؛ او در سال 2016 به دلیل رانندگی در حالت مستی در «مونتانا» نیز بازداشت شد، اما دادستان بعداً از اتهامات او صرف‌نظر کرد.

اونیل در سال 2020، از سوی خطوط هوایی دلتا، از سوار شدن به هواپیماهای خود به دلیل امتناع از پوشیدن ماسک در زمان شیوع بیماری کرونا منع شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید