آیا پیگردهای قضایی علیه ترامپ به نفع او تمام شده است؟

نظرسنجی‌ها کماکان بیانگر برتری قابل توجه ترامپ است اما در عین حال نشان می‌دهد که رای‌دهندگان مایل به بررسی گزینه‌های جایگزین نیز هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌رغم پیگرد و محاکمه‌ در طول مبارزات انتخاباتی پیش روی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، او با عزمی راسخ و قاطعیت این مسیر را دنبال کرده و مصمم است در راستای نامزدی ریاست‌جمهوری و ورود مجدد به کاخ سفید در سال 2024 حرکت کند.

بر مبنای آمارها، به نظر نمی‌رسد هیچ یک از هشت نامزد جمهوری‌خواه که ترامپ هفته گذشته از شرکت در اولین مناظره با آنها خودداری کرد، قادر به رقابت با او باشند.

اکثر این نامزدها اعلام کردند که با وجود صدور حکم جنایی علیه ترامپ، در صورت معرفی او از سوی حزب جمهوری‌خواه، از ترامپ حمایت خواهند کرد.

نامزدی ترامپ گریزناپذیر است

جردن برینگلسون، فعال جمهوری‌خواه از کارولینای جنوبی که در حال حاضر از هیچ یک از نامزدها حمایت نمی‌کند، مانند بسیاری دیگر در این حزب، نامزدی ترامپ را اجتناب‌ناپذیر دانسته و می‌گوید: «هر بار که او را می‌زنند، قوی‌تر می‌شود.»

جانیتا مک‌نولتی، رئیس بخش جمهوری‌خواه در ایالت آیووا، که در اولین مناظره در میلواکی شرکت داشت، گفت: «هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد.»

مک‌نولتی در عین حال تاکید کرد که هیچ یک از نامزدها نتوانستند بر ترامپ که آن شب در مصاحبه‌ای پربیننده با تاکر کارلسون ظاهر شد، برتری یابند.

به گزارش «وال استریت ژورنال»، مک‌نولتی خاطرنشان کرد که تعقیب کیفری، صرفا باعث تحریک پایگاه مردمی ترامپ می‌شود.

نظرسنجی‌ها کماکان بیانگر برتری قابل توجه ترامپ است اما درعین حال نشان می‌دهد که رای‌دهندگان مایل به بررسی گزینه‌های جایگزین نیز هستند.

یک نظرسنجی نشان داد که حمایت از ترامپ در انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان و انتخابات سراسری علیه جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی، در صورت محکوم‌شدن او به ارتکاب «جنایت جدی»، به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت؛ اگرچه مشخص نیست که از دید اکثر رای‌دهندگان، کدام یک از پرونده‌های کنونی علیه او در رده «جنایت جدی» قرار خواهد گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید