انتشار ویدئوی بحث‌برانگیز پریگوژین؛ آیا او هنوز زنده است؟

پریگوژین درمصاحبه با سمیون پگوف، وبلاگ‌نویس نظامی روسی، از انهدام هواپیما در آسمان صحبت کرد که موجی از گمانه‌زنی‌ها را در اینترنت در مورد مرگ احتمالی‌اش به راه انداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که هنوز کشته‌شدن یوگنی پریگوژین، رهبر گروه روسی «واگنر» در سانحه سقوط هواپیمای شخصی به همراه تعدادی از همراهانش در هاله‌ای از ابهام است، کلیپ ویدیویی 40 ثانیه‌ای از یک مصاحبه قدیمی او، موجی از گمانه‌زنی‌ها را درباره سرنوشتش و این که آیا پریگوژین هنوز زنده است، ایجاد کرد.

پریگوژین در بخشی از این ویدئو که در 29 آوریل گذشته گرفته شد، تاکید کرد که ترجیح می‌دهد کشته شود تا این که به کشورش دروغ بگوید.

او در مصاحبه با سمیون پگوف، وبلاگ‌نویس نظامی روسی، از انهدام هواپیما در آسمان گفت‌وگو کرد که موجی از گمانه‌زنی‌ها را در روز یکشنبه در فضای مجازی درباره مرگ احتمالی‌اش به راه انداخت.

او در آن زمان گفت: «روسیه در آستانه یک فاجعه است، چرا که نهاد نظامی به تدریج در حال اخراج گویندگان حقیقت است که از فرمانبرداری از مدیریت عالی، امتناع می‌ورزند.»

هواپیما در آسمان منهدم خواهد شد

پریگوژین در این کلیپ که در کانال «گری زون» واگنر در «تلگرام» منتشر شد، تاکید کرد که «بعد از دروغ به شهروندان، کشور دچار گونه‌ای غلیان شده است.»

او افزود: «بهتر است مرا بکشید اما من دروغ نمی‌گویم. باید به صراحت بگویم که روسیه در آستانه فاجعه است و اگر امروز مشکل برطرف نشود، هواپیما در آسمان منهدم خواهد شد.»

این ویدیو تنها ظرف چند ساعت، صدها کامنت را در «گری زون» دریافت کرد.

برخی از کامنت‌ها حدس زدند که پریگوژین هنوز زنده است و دیر یا زود با ظهور خود، دشمنانش را شوکه خواهد کرد.

تعدادی از کامنت‌ها، انگشت اتهام را به سوی کرملین نشانه رفتند و برخی دیگر نیز فرانسه و اوکراین را مورد سرزنش قرار دادند.

یکی از دنبال‌کنندگان «واگنر» با طرح این ادعا که اوکراین به دستور سرویس‌های ویژه آمریکایی و «آنگلوساکسون‌ها»، پریگوژین را کشت، تاکید کرد: «برای ما مناسب نیست که روس‌ها چنین قهرمانی را از دست بدهند.»

سازمان هواپیمایی روسیه، پنج‌شنبه اعلام کرد که هواپیمای شخصی حامل رئیس گروه «واگنر»، چهارشنبه در شمال غرب مسکو سقوط کرد و همه سرنشینان آن کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم