افزایش 7 میلیون دلاری کمک‌ها به کمپین انتخاباتی ترامپ

رکورد جدیدی در جمع‌آوری کمک‌ به ستاد انتخاباتی ترامپ در پی بازداشت او در جورجیا ثبت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سخنگوی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ اعلام کرد کمپین انتخاباتی او از زمان بازداشت در ایالت جورجیا در روز پنج‌شنبه، 2 شهریور، 7.1 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

استیون چونگ، سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ اعلام کرد که ترامپ فقط در روز جمعه 4.18 میلیون دلار به دست آورده که بالاترین میزان جمع‌آوری کمک‌های مردمی در طول یک روز توسط او در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری 2024 است.

کمپین او در سه هفته گذشته نزدیک به 20 میلیون دلار درآمد داشته است. این میزان از جذب کمک‌های مردمی درست در زمانی رخ داده که کیفرخواست اخیر علیه دونالد ترامپ در واشینگتن و جورجیا، صادر شده است.

پس از بازگشت ترامپ به پلتفرم «ایکس»، او عکس لیوان خود و لینک صفحه‌ای که افراد را به کمک مالی برای کمپین ریاست جمهوری ترامپ هدایت می‌کرد، را نشر کرد.

این برای اولین بار از ژانویه 2021، که در پی حمله طرفداران ترامپ به کنگره آمریکا، صفحه توییتر او بسته شد، بود که رئیس جمهوری سابق آمریکا به توییتر باز می‌گشت.

به گزارش نشریه آمریکایی «پولیتیکو»، 7 میلیون دلار جمع آوری شده در کمی بیشتر از 48 ساعت، تقریباً یک پنجم 35 میلیون دلاری است که او در سه ماهه دوم سال از طریق کمپین «جمع‌آوری کمک‌های مالی مشترک ترامپ» که با نام «آمریکا را نجات بده» یا (Save America) شناخته می‌شود، دریافت کرده است.

ناظران می‌گویند که هر بار صدور کیفرخواست یا قرار وثیقه و محکومیت برای ترامپ، به جمع‌آوری کمک‌های بیشتر کمپین انتخاباتی او منجر می‌شود. برای مثال، چند روز پس از آنکه هیئت منصفه دادگاهی در منهتن، ترامپ را در 30 ماه مارس به اتهام پرداخت پول به یک ستاره فیلم‌های بزرگسالان متهم کند، کمپین او اعلام کرد که 15.4 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

این سازمان همچنین گفت: «پس از اینکه جک اسمیت، بازپرس ویژه، ترامپ را در دادگاه فدرال به 37 مورد جنایت مربوط به سوءاستفاده از اطلاعات طبقه بندی شده و توطئه برای جلوگیری از تلاش‌های مقامات آمریکایی برای بازیابی آنها متهم کرد، 6.6 میلیون دلار در چند روز کوتاه جمع‌آوری شد.»

ترامپ اولین رئیس‌جمهوری آمریکاست که پایش به زندان باز شده و از او عکس در زمان بازداشت گرفته شده است.

کمپین او از این تصویر برای فروش کالاهایی از جمله تی‌شرت، پوستر و لیوان قهوه استفاده می‌کند.

تنها ساعاتی قبل از تسلیم شدن ترامپ به زندان «فولتون» در جورجیا، کمپین او برای جمع‌آوری کمک‌های مالی، درگاه الکترونیکی به راه انداخت. همه این‌ها بخشی از تلاش ترامپ برای استفاده از مشکلات قانونی خود برای پوشش افزایش هزینه‌های بازگشت به کاخ سفید است.

او در پنج ماه گذشته چهار بار متهم شده است. تاکنون، این موارد باعث شده است که جمهوری خواهان به دور او جمع شوند و به افزایش برتری او در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری جمهوری‌خواه کمک کند.

بر اساس میانگین، نظرسنجی‌های انجام شده توسط «رییل کلییر پولتیکس» (Real Clear Politics)، ترامپ با حدود 41 درصد از مخالفان در نامزدی ریاست جمهوری‌ در میان جمهوری‌خواهان، از سایر هم‌حزبی‌های خود پیشتاز است.

در روزهای آینده، ترامپ قصد دارد رویدادهای جمع‌آوری کمک مالی برگزار کند و در مصاحبه‌های مطبوعاتی، تلویزیونی، رادیویی و پادکست شرکت کند. او همچنین قرار است تجمعات انتخاباتی را در برخی ایالت‌ها برای دور اول رای‌گیری‌های درون حزبی برگزار کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید