مدودف: غرب جهان را به سوی جنگ جهانی سوم سوق می‌دهد

اشاره معاون شورای امنیت روسیه به خطرات جنگ داخلی ناشی از اختلافات داخلی آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه، شنبه 4 شهریور اعلام کرد: مخالفان روسیه در غرب با نادیده گرفتن هشدارهای مسکو، جهان را به سوی جنگ جهانی سوم سوق می‌دهند.

مدودف در مصاحبه با خبرگزاری «تاس» و شبکه تلویزیونی «RT» گفت: «اگر آنها به هشدارهای روسیه گوش داده بودند، بدون شک، وضعیت می‌شد و جهان با تهدید جنگ جهانی سوم روبرو نمی‌شد. در واقع، مخالفان ما به شدت، همه را به این سو می‌کشانند.»

پاظهارات معاون رئیس شورای امنیت روسیه، در واکنش به دیدگاه‌هایی ایراد شد که می‌گویند تجاوز روسیه به گرجستان در سال 2008 هشداری برای ایالات متحده و کشورهای ناتو بود که می‌بایست به نگرانی‌های مسکو توجه می‌کردند.

مدودف در مورد شکاف داخلی در ایالات متحده گفت خطر مناقشه داخلی در بین نخبگان آمریکایی می‌تواند به جنگ داخلی منجر شود.

او افزود: «دآمریکا اکنون درگیر اختلافات داخلی است و با خودش دست و پنجه نرم می کند و من معتقدم که این اختلافات ماهیتی آشتی‌ناپذیر دارد و اغلب این گونه اختلافات به جنگ داخلی ختم می شود.»

معاون شورای امنیت روسیه همچنین با بیان اینکه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا مدت‌هاست گروگان اوکراین است، عمیقاً درگیر جنگ این کشور شده و این موضوع برای واشنگتن و کیف ناراحت کننده است.

مدودف در ادامه گفت: بایدن از نظر ذهنی، سیاسی و اقتصادی درگیر جنگ اوکراین است، که این مساله با وجود توانایی‌های ذهنی‌اش، او را بسیار محدود کرده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید