فرمانده نظامی اوکراین از سرعت‌گیری پیشروی کی‌یف در جبهه جنوب خبر داد

مقامات روسی ارتش اوکراین را به استفاده از مهمات خوشه‌ای متهم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به گفته یک فرمانده ارتش اوکراین، نیروهای این کشور بر این باورند که مستحکم‌ترین خطوط دفاعی روسیه در جنوب این کشور را شکسته و اکنون می‌توانند با سرعتی بیشتر پیشروی کنند.

ضد حمله اوکراین در ژوئن گذشته با خطوط دفاعی بسیار آماده روسیه و میادین مین مواجه شد که پیشروی نیروهای اوکراینی به سمت جنوب در راستای دریای آزوف را کند کرد.

نیروهای اوکراینی چهارشنبه اعلام کردند که پرچم این کشور را در روستای روبوتین در منطقه زاپوریژیا در جنوب، حدود 10 کیلومتری (6 مایلی) جنوب شهر اوریکیو واقع در خطوط مقدم، به اهتزاز درآوردند.

این فرمانده که رهبری برخی از نیروها منطقه روبوتین را برعهده دارد، در گفت‌وگو با «رویترز» با نام مستعار «کامبت» گفت: «به این مقدار اکتفا نخواهیم کرد.»

او افزود: «در مرحله بعدی، شهر بردیانسک و سپس تعداد بیشتری از شهرها را مدنظر داریم. من قبلاً برای نیروهایم روشن کردم که هدف ما ربوتین نیست، هدف ما رسیدن دریای آزوف است.»

روبوتین حدود 100 کیلومتر از بندر بردیانسک در ساحل دریای آزوف و 85 کیلومتر با شهر استراتژیک ملیتوپل فاصله دارد و نیروهای روسیه هر دو منطقه را تحت کنترل دارند. مسکو پیشروی اوکراین به سمت روبوتین را تایید نکرده است.

«کامبت» گفت: «از جاده‌های اصلی مین‌گذاری‌شده، عبور کردیم و به خطوطی رسیدیم که می‌توانیم پیشروی کنیم. من مطمئن هستم که از اینجا به بعد، سریع‌تر پیشروی خواهیم کرد.»

او با اعلام این که نیروهای اوکراینی، اکنون وارد مناطقی شده‌اند که تنها یگان‌های «لجستیکی روسی» در آن حضور دارند، خاطرنشان کرد انتظار ندارد شکستن خطوط دفاعی روسیه در آنجا کار دشواری باشد.

کشته‌شدن دو نفر در خارکیف

از سوی دیگر، اوله سینهوپوف، فرماندار منطقه خارکیف اوکراین گفت: «بر اثر حمله امروز روسیه به یک کافه در روستای پودولی در این منطقه در شرق اوکراین، دو نفر کشته و یک نفر دیگر زخمی شدند.»

سینهوپوف در «تلگرام» نوشت: «دشمن در این حمله، کافه‌ محل تردد اهالی غیرنظامی را هدف قرار داد.»

روسیه نیز شنبه اعلام کرد، دو پهپاد اوکراینی را که در حال نزدیک‌شدن به مسکو و یک منطقه مرزی با اوکراین بودند، سرنگون کرد و چهار نفر در این حملات پهپادی زخمی شدند.

این حملات در حالی صورت می‌گیرد که ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه بلگورود روسیه اعلام کرد، اوکراین شهر اورازوو در حدود 10 کیلومتری مرز اوکراین را گلوله‌باران کرده که در نتیجه، چهار نفر زخمی شدند.

گلادکوف در «تلگرام» نوشت: «نیروهای اوکراینی شهر اورازوو در ناحیه شهرداری والویسکی را با راکت‌های گراد هدف قرار دادند.»

به گفته گلادکوف، اوکراین در این حمله از «مهمات خوشه‌ای» استفاده کرد که در نتیجه آن، منازل مسکونی و یک فروشگاه کشاورزی آسیب دیدند.

فرماندار منطقه بلگورود افزود: «بر اساس اطلاعات اولیه، چهار مصدوم شامل سه مرد و یک زن، همگی بر اثر اصابت ترکش زخمی شدند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید