سرنگونی پهپاد اوکراینی در نزدیکی مسکو؛ حمله به پایگاه روسیه در کریمه

فعالیت فرودگاه‌های اصلی مسکو به دلیل حملات پهپادی اوکراین تعلیق شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در جدیدترین تحولات جاری تهاجم روسیه به اوکراین، شهردار مسکو اعلام کرد که این شهر در ساعات اولیه صبح شنبه 4 شهریور هدف حمله پهپادی جدیدی قرار گرفت.

شهردار مسکو با بیان این که سامانه‌های پدافند هوایی، یک پهپاد را بر فراز منطقه ایسترا مسکو سرنگون کردند، گفت: «هیچ زیان جانی و مادی به بار نیامد و خدمات اورژانس در محل سرنگونی پهپاد حضور دارند.»

از سویی، خبرگزاری «تاس» گزارش داد که پروازها در سه فرودگاه اصلی مسکو به حالت تعلیق در آمد.

حملات پهپادی اوکراین در ماه های اخیر به مسکو و دیگر مناطق روسیه همچنین شبه‌جزیره کریمه افزایش یافت به طوری که وزارت دفاع روسیه جمعه، از سرنگونی 42 پهپاد اوکراینی خبر داد.

سرویس اطلاعات نظامی اوکراین هم جمعه اعلام کرد، کی‌یف حمله‌ای پهپادی علیه پایگاه ارتش روسیه در عمق شبه‌جزیره کریمه انجام داده که به گفته اهالی این مناطق، کشته‌هایی را برجای گذاشته است.

مسکو روز گذشته اعلام کرد که یکی از بزرگترین حملات پهپادی هماهنگ اوکراین بر فراز کریمه انجام شد ولی سامانه‌ پدافند هوایی، تمامی 42 پهپاد را قبل از ضربه به اهداف خود سرنگون کرد.

حمله به تیپ دفاع ساحلی

مقامات اطلاعاتی اوکراین گفتند که تیپ 126 دفاع ساحلی روسیه مستقر در شهر پریوالنوی، در فاصله 200 کیلومتری از اراضی زیر کنترل اوکراین، هدف حمله قرار گرفت.

به گزارش سایت اوکراینی «لیجا.نت»، آندری یوسوف، سخنگوی سرویس اطلاعات نظامی اوکراین گفت: «وقوع این حمله را تایید می‌کنیم.»

ساکنان پریوالنوی در پست‌های تلگرامی خود با اشاره به شنیدن صدای انفجار از پایگاه نظامی، تاکید کردند که این حمله تلفات جانی نیز به همراه داشته است.

ابراز خرسندی زلنسکی

همزمان ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، از رسیدن جنگ به خاک روسیه ابراز خرسندی کرد.

در همین رابطه، مقامات منطقه بلگورود، هم مرز با اوکراین، چهارشنبه از کشته‌شدن سه غیرنظامی توسط نیروهای اوکراینی خبر دادند.

به گفته این مسئولان، در همان روز، یک پهپاد با آسمان خراشی واقع در منطقه تجاری مسکو برخورد کرد که طی آن یک پنجره منهدم شد اما آسیب جانی به بار نیامد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید