درخواست بایدن از کنگره برای افزایش بودجه ساخت واکسن ضد سویه‌های جدید کرونا

درخواست پاییز گذشته بایدن از کنگره برای تخصیص بیش از 9 میلیارد دلار برای مبارزه با این ویروس با مخالفت کنگره مواجه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، جمعه 3 شهریور اعلام کرد که بنا دارد از کنگره برای ساخت واکسن جدید کرونا درخواست بودجه بیشتر کند.

بایدن که در حال گذراندن تعطیلات در منطقه دریاچه تاهو است، به خبرنگاران گفت: «امروز صبح پیشنهادی را امضا کردم که باید آن را برای درخواست بودجه بیشتر به منظور ساخت واکسن جدید ضروری و مؤثر به کنگره ارائه دهیم.»

بایدن افزود: «به احتمال زیاد به همه توصیه می‌شود که آن را بدون توجه به این که قبلاً واکسن زده باشند یا نه، دریافت کنند.»

اظهارات بایدن در حالی است که افزایش اخیر موارد ابتلا به «کووید- 19» در برخی مناطق باعث شده است که شماری از نهادهای ایالات متحده، استفاده از ماسک را مجدداً اجباری کنند. میانگین بستری‌شدن در بیمارستان در اثر «کووید -19» نیز طی چند هفته اخیر در آمریکا، روندی تصاعدی یافته است.

واکسن‌های جدید ویروس کرونا حاوی یک کپی از سویه اومیکرون «ایکس بی بی .1.5» در حال حاضر در آزمایشگاه‌های شرکت‌های «فایزر»، «نووا فاکس» و «مودرنا» در حال ساخت است. به احتمال زیاد، واکسن‌های به‌روز شده علیه جهش‌های مستمر جدید این ویروس، ساخته خواهند شد.

درخواست بودجه مالی تکمیلی دولت بایدن به کنگره برای شروع سال مالی جدید، بودجه برای واکسن‌های «کووید- 19» را شامل نشده است.

کاخ سفید در عوض، نزدیک به 40 میلیارد دلار بودجه درخواست کرده تا افزایش اولویت‌های کلیدی کوتاه‌مدت مانند کمک‌های بیشتر به اوکراین، بودجه فدرال بلایای طبیعی، اولویت‌های تغییرات آب و هوایی و کنترل مرزها را تامین کند.

درخواست پاییز گذشته بایدن از کنگره برای تخصیص بیش از 9 میلیارد دلار برای مبارزه با این ویروس کرونا، با مخالفت کنگره مواجه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم