خشم مسکو از موضع بایدن در خصوص سقوط هواپیمای رهبر واگنر

کمیته تحقیقات روسیه اعلام کرد که تحقیقات جاری همه احتمالات در خصوص این سانحه را بررسی خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، جمعه سوم شهریور اعلام کرد که مقامات آمریکایی در تلاشند تا چگونگی سقوط هواپیمای یوگنی پریگوژین، فرمانده گروه نظامی «واگنر» و کشته‌شدن همه سرنشینان آن را مشخص کنند.

روسیه در پی ابراز عدم تعجب بایدن از کشته شدن پریگوژین در یک سانحه هوایی، ضمن انتقاد از بایدن، به واشینگتن نسبت به بیان چنین اظهاراتی هشدار داد.

بایدن در پاسخ به خبرنگاران در مورد علت سرنگونی هواپیمای پریگوژین گفت: «نمی‌توانم هم اکنون در مورد این موضوع صحبت کنم. ما در تلاشیم تا دلایل دقیق را مشخص کنیم، اما چیزی برای گفتن ندارم.»

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پنجشنبه با شکستن سکوتش در پی سقوط هواپیمای پریگوژین، به خانواده او تسلیت گفت.

پیداشدن دو جعبه سیاه

بازرسان روسی، شامگاه جمعه اعلام کردند که اجساد ده قربانی سقوط هواپیمای حامل فرمانده گروه «واگنر» و دو جعبه سیاه این هواپیما پیدا شده است.

کمیته تحقیقات روسیه در «تلگرام» اعلام کرد: «اجساد ده کشته در محل سقوط هواپیما پیدا شد و آزمایشات ژنتیکی برای مشخص‌شدن هویت آنها در حال انجام است و بازرسان مشغول بررسی دو جعبه سیاه هواپیما هستند.»

این کمیته تاکید کرد که تحقیقات جاری همه احتمالات در خصوص این سانحه را بررسی خواهد کرد.

هواپیمای ویژه پریگوژین، از نوع «امبرایر» که از مسکو به سمت سن‌پترزبورگ در حرکت بود، شامگاه 23 اوت در استان تویر روسیه سقوط کرد.

از زمان سقوط هواپیما در نزدیکی پایتخت روسیه و تاکید کشته‌شدن هر 10سرنشین آن از جمله پریگوژین، گمانه‌زنی‌ها و تحلیل‌هایی مبنی بر قربانی‌شدن رهبر واگنر طی یک حادثه برنامه‌ریزی شده از سوی کرملین به انتقام شورش عوامل واگنر مطرح شد.

این در حالی است که کاخ کرملین هرگونه دست‌داشتن در این سانحه را کذب محض دانسته است.

پوتین پنجشنبه تاکید کرد که تحقیقات درباره این حادثه «زمان خواهد برد» اما «بی‌شک تا دستیابی به نتیجه ادامه خواهد داشت.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید