تایوان از ورود 20 هواپیمای چینی به حریم هوایی خود خبر داد

ایالات متحده چهارشنبه با قراردادی به ارزش 500 میلیون دلار برای فروش سیستم‌های جست‌وجو و ردیابی مادون قرمز جهت جنگنده‌های اف-16 و دیگر تجهیزات به تایوان موافقت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع تایوان، شنبه 4 شهریور اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته، ورود 20 فروند هواپیمای نیروی هوایی چین به حریم هوایی این جزیره را رصد کرده است.

این هواپیماها شامل جنگنده‌ و پهپاد، از خط میانی تنگه تایوان عبور کردند که در گذشته، حد فاصل غیررسمی میان دو طرف بود، اما هواپیماهای چینی در طول سال گذشته، بارها از آن عبور کرده‌اند.

چین که تایوان را بخشی از خاک خود می‌داند، فشار نظامی و سیاسی را طی سه سال گذشته برای جاانداختن این دکترین تشدید کرده اما تایپه به شدت آن را رد می‌کند.

دولت تایوان پنجشنبه، اعلام کرد که سال آینده، 94.3 میلیارد دلار تایوانی (2.97 میلیارد دلار) برای خرید تسلیحات، از جمله جت‌های جنگنده، به منظور تقویت خطوط دفاعی خود برابر چین هزینه خواهد کرد و از پشتیبانی بیشتر سیستم‌های ردیابی جنگنده‌های «اف-16» برخوردار خواهد شد.

ایالات متحده چهارشنبه با قراردادی به ارزش 500 میلیون دلاری برای فروش سیستم‌های جست‌وجو و ردیابی مادون قرمز جهت جنگنده‌های «اف-16» و دیگر تجهیزات به تایوان موافقت کرد.

پو هورنینگ هوی، معاون وزیر دفاع تایوان به خبرنگاران گفت که تسلیحات جدید تایوان «هدف قرار دادن جنگنده رادارگریز جی-20 چین بر فراز تنگه تایوان را ممکن می‌کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید