دادستانی جورجیا خواستار محاکمه سریع ترامپ شد

وکیل مدافع ترامپ به سرعت مخالفت خود را با تسریع محاکمه اعلام کرد و گفت درخواستی برای جدا کردن پرونده موکلش به دادگاه ارائه خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پاسخ به درخواست رسمی یکی از 18 متهم همدست دونالد ترامپ برای محاکمه سریع در پرونده دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020، دادستانی ایالت جورجیا از دادگاه خواست محاکمه رئیس جمهوری پیشین آمریکا و همدستانش را برای 23 اکتبر 2023 برنامه‌ریزی کند.

به گزارش «پولیتیکو»، این درخواست را روز چهارشنبه کنت چیزبرو، یک از وکلای پیشین ترامپ که متهم به سازماندهی توطئه‌ای برای فرستادن انتخاب‌گران هوادار ترامپ به کنگره است، مطرح کرد.

فَنی ویلیس، دادستان ناحیه فولتون، روز پنجشنبه به درخواست چیزبرو پاسخ داد و با آن موافقت کرد. به گفته وی، ایالت جورجیا بدون چشم‌پوشی از هیچ‌گونه اعتراضی درباره کفایت پرونده متهم کنث جان چیزبرو، از قاضی پرونده درخواست کرد تا دادگاهی این پرونده ویژه را در تاریخ 23 اکتبر 2023 آغاز کند.

با این حال، به گفته پولیتیکو، با توجه به موجی از درخواست‌های پیشا‌محاکمه پیش‌بینی‌شده و مسائل پیچیده حقوقی که احتمالاً قبل از تشکیل هیئت منصفه طرح می‌شود، برگزاری محاکمه‌ در فاصله دو ماه غیرممکن به نظر می‌رسد.

سه نفر از متهمان پرونده دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020، یعنی مارک مِدوز، جف کلارک و دیوید شفر، به دنبال انتقال پرونده به دادگاه فدرال هستند، که روند رسیدگی به این پرونده در شهرستان فولتون را به حاشیه خواهد برد.

از سوی دیگر، شخص ترامپ هم هنوز روی شکایت دادستانی ناحیه فولتون جورجیا تمرکز نکرده است، اما انتظار می‌رود قبل از آغاز محاکمه تلاش کند اتهامات علیه خود در این پرونده را به چالش بکشد.

استیو سادو، وکیل مدافع ترامپ، به سرعت مخالفت خود با تاریخ پیشنهادی محاکمه توسط ویلیس را اعلام کرد و گفت درخواستی برای جدا کردن پرونده موکلش از چیزبرو به دادگاه ارائه خواهد داد، که ترامپ را از روند بالقوه تسریع محاکمه خارج می‌کند.

به گفته پولیتیکو، این اکنون بر عهده اسکات مک‌آفی، قاضی پرونده در جوجیا است، که تاریخ محاکمه ترامپ و 18 همدست وی در پرونده مداخله در انتخابات را تعیین کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید