تصویر ترامپ در زندان به برند تجاری و انتخاباتی تبدیل شد

رئیس جمهوری پیشین آمریکا امروز با انتشار عکس بازداشت خود که در آتلانتا حین بازداشت کوتاهش در زندان فولتون گرفته شده است، در توئیتی نوشت: «دخالت انتخاباتی... تسلیم‌ در کار نیست.»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پسر دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، از تصویر تاریخی پدرش که در دوران بازداشت وی در زندان «فولتون کانتی» جورجیا گرفته شده بود، به عنوان علامت تجاری صندوق دفاع قانونی برای مبارزه با استبداد و جنون استفاده کرد.

دونالد جان ترامپ جونیور، در حساب رسمی خود در پلتفرم «ایکس» (توئیتر سابق)، توییتی را به پیوست تصویری منتشر کرد که یک سایت تجارت الکترونیک را نشان می‌داد.

Advertisement

در این سایت کالاهای مختلفی از جمله تی شرت‌ها و لیوانهای چاپ شده با تصویر در زندان ترامپ، منقوش به عبارت «ترامپ را رها کنید» (FREE TRUMP) به نمایش گذاشته شده است.

پسر ترامپ در توضیح این عکس، با به کار بردن عبارت «کالاهای ترامپ» برای روشن شدن مطلب، گفت که «تمام سود این فروشگاه اینترنتی به صندوق دفاع قانونی برای مبارزه با ظلم و جنون که در برابر خود شاهد هستیم، اهدا می‌شود.»

او افزود: «بر خلاف بسیاری، من سعی نمی‌کنم از این مزیت استفاده کنم، اما هر کاری که بتوانم برای کمک انجام خواهم داد.»

مقامات آمریکایی پنجشنبه، 2 شهریور از بازداشت رسمی ترامپ در آتلانتا به اتهام اخاذی و توطئه انتخاباتی خبر دادند.

شامگاه پنج‌شنبه عکس «جنایی» ترامپ که در داخل زندان گرفته شده بود در جریان بازداشت کوتاه رئیس جمهور سابق آمریکا به اتهام اخاذی و توطئه انتخاباتی منتشر شد.

این عکس فوری، که میلیاردر جمهوری خواه در آن اخم کرده، ابروهایش را در هم کشیده و به دوربین خیره شده، به عنوان اولین عکس زندان رئیس جمهور سابق آمریکا در تاریخ ثبت شد.

در همین ارتباط «بی بی سی» گزارش داد که دونالد ترامپ اخیراً از تصاویر استفاده شده از او در فاکس نیوز شکایت کرده است.

او در پلتفرم «تروث سوشال» خود نوشت: «آنها عمداً بدترین عکس‌های من را نشان می‌دهند، به‌ویژه عکس بزرگ «نارنجی» با چانه‌ام به سمت عقب.»

به گزارش «بی بی سی»، بدیهی است که رئیس جمهوری سابق، عکسی را که در زندان فولتون کانتی آتلانتا گرفته شده است، ترجیح می‌دهد، جایی که او به اتهام توطئه برای لغو نتیجه انتخابات 2020 جورجیا در روز پنجشنبه محکوم شد.

چند دقیقه پس از انتشار این تصویر، بیانیه‌ای در وب‌سایت ترامپ ظاهر شد که می‌گوید، او علی‌رغم ارتکاب هیچ جرمی دستگیر شده است. این بیانیه همراه با فراخوانی برای مشارکت در مبارزات انتخاباتی می‌افزاید: «آنچه رخ داده است یک حقه قضایی است.»

آمارها می‌گویند مردی که ممکن است مجبور شود بخش بیشتری از سال آینده را در دادگاه بگذراند، در مسیر مبارزات انتخاباتی، همچنان پیشتاز واضحی برای کسب نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید