بریتانیا:‌ مرگ پریگوژین محتمل است اما قطعی نیست

وزارت دفاع بریتانیا: با توجه به سیطره صفات شخصی، بیش فعالی، جسارت استثنایی، پیگیری نتایج و سخت‌گیری شدید او بر واگنر، بعید است که هیچ جانشینی برای او وجود داشته باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع بریتانیا، جمعه 3 شهریور اعلام کرد که هنوز هیچ مدرک قطعی دال بر حضور یوگنی پریگوژین، رهبر نظامی خصوصی روسی «واگنر»، در هواپیمای سقوط‌ کرده که به مرگ همه سرنشینان آن انجامید، وجود ندارد اما مرگ پریگوژین «بسیار محتمل است.»

به گفته مقامات روسی، پریگوژین دو ماه پس از رهبری یک شورش نافرجام علیه فرماندهان ارتش، یکی از سرنشینان این هواپیما بود که شامگاه چهارشنبه در شمال غرب مسکو سقوط کرد.

مقامات روسی، تحقیقاتی را در مورد این سانحه آغاز کردند، اما به طور رسمی هویت ده جسد بیرون آورده از لاشه هواپیما را تأیید نکردند.

وزارت دفاع بریتانیا در به‌روزرسانی منتشر شده در پلتفرم «ایکس» نوشت: «هنوز شواهد قطعی مبنی بر حضور پریگوژین در هواپیما که به رعایت تدابیر امنیتی استثنایی مشهور است، وجود ندارد با این حال، به احتمال بسیار بالا او واقعا مرده است.»

این وزارتخانه افزود: «مرگ پریگوژین، تاثیر اجتناب ناپذیر اساسی بر ثبات گروه واگنر خواهد داشت. با توجه به سیطره صفات شخصی، بیش فعالی، جسارت استثنایی، پیگیری نتایج و سخت‌گیری شدید او بر واگنر، بعید است که هیچ جانشینی برای او وجود داشته باشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید