کانال تلگرامی «واگنر»: پریگوژین در نتیجه اقدامات خائنان کشته شد

پریگوژین 62 ساله در 23 و 24 ژوئن شورش کوتاه مدتی علیه فرماندهان ارتش روسیه را رهبری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اینکه آژانس هواپیمایی روسیه شامگاه چهارشنبه 1 شهریور اعلام کرد که یوگنی پریگوژین، فرمانده گروه نظامی «واگنر» در سقوط هواپیما در نزدیکی مسکو کشته شده است، یک کانال تلگرامی مرتبط با واگنر شامگاه چهارشنبه کشته شدن فرمانده این گروه را تایید کرد.

اقدام خائنانه

در پست تلگرامی کانال (گرای زون) مرتبط به واگنر آمده است: «فرمانده گروه واگنر یک قهرمان روسی است؛ یک وطن پرست واقعی در سرزمین مادری خود؛ یوگنی ویکتوروویچ پریگوژین در نتیجه اقدامات خائنان به روسیه کشته شد».

این کانال افزود: «اما حتی در جهنم او بهترین خواهد بود، زنده باد روسیه».

سازمان حمل و نقل هوایی روسیه شامگاه چهارشنبه تاکید کرد که فرمانده گروه واگنر در هواپیمای شخصی که بعد از ظهر چهارشنبه در روسیه سقوط کرد، حضور داشت و همه سرنشینان این هواپیمای خصوصی کشته شدند.

این مقام با برشمردن اسامی همه مسافران از جمله پریگوژین و دیمیتری اوتکین، گفت که طبق اعلام شرکت هواپیمایی، همه مسافران هواپیمای «امبرائر-135» کشته شدند.

یوگنی پریگوژین، فرمانده گروه نظامی واگنر
یوگنی پریگوژین، فرمانده گروه نظامی واگنر

7 جسد

در همین حال، اداره خدمات شهرداری بولوگوفسک واقع در منطقه تویر اعلام کرد، امدادگران هفت جسد را از لاشه هواپیما پریگوژین بیرون کشیدند.

پریگوژین 62 ساله در 23 و 24 ژوئن شورش کوتاه مدتی علیه فرماندهان ارتش روسیه را رهبری کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در این باره گفت که شورش مذکور روسیه را در آستانه جنگ داخلی قرار داد.

شورش واگنر با توافق درباره انتقال پریگوژین به بلاروس پایان یافت.

پریگوژین به دنبال برکناری سرگئی شویگو، وزیر دفاع و والری گراسیموف، رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه بود.

او روز دوشنبه گذشته با انتشار ویدیویی اعلام کرد که در آفریقا حضور دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید