رودی جولیانی وکیل ترامپ خود را به زندان جورجیا تسلیم کرد

ترامپ قرار است روز پنجشنبه خود را تسلیم زندان کند تا با چهارمین کیفرخواست جنایی علیه خود طی سال جاری روبرو شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رودی جولیانی، وکیل شخصی پیشین دونالد ترامپ، روز چهارشنبه خود را به زندان شهرستان فولتون در ایالت جورجیا تسلیم کرد تا به اتهامات علیه خود درباره همدستی با رئیس‌جمهوری سابق به منظور تغییر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2020 پاسخ دهد.

به گزارش «رویترز»، مقامات قضایی به جولیانی دستور دادند وثیقه 150000 دلاری بپردازد و از تلاش برای «ارعاب» هر کدام از 18 متهم یا شاهد دیگر پرونده خودداری کند. جولیانی پس از حضور در زندان به خبرنگاران گفت: «این کیفرخواست یک آبروریزی است. این حمله به قانون اساسی است.»

هشت نفر دیگر از همدستان ترامپ روز چهارشنبه در پرونده جنایی تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات که دادستان منطقه‌ای فولتون علیه ترامپ تشکیل داده است، خود را تسلیم زندان جورجیا کردند.

ترامپ قرار است روز پنجشنبه خود را تسلیم زندان کند تا با چهارمین کیفرخواست جنایی علیه خود طی سال جاری روبرو شود. 10 متهم دیگر در کیفرخواست دادستانی جورجیا که به همدستی با وی متهم هستند، باید تا جمعه خود را تسلیم کنند.

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، که پیشتاز نامزدهای جمهوری‌خواه برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2024 است، همچنان به مدعیات خود درباره «تقلب گسترده» در انتخابات 2020 ادامه می‌دهد، و چهار کیفرخواست علیه خود را «دارای انگیزه سیاسی» دانسته است.

به گفته رویترز، جولیانی، که علاوه بر وکالت شخصی ترامپ، قبلا دادستان فدرال و شهردار شهر نیویورک بوده است، در تلاش‌ هواداران ترامپ برای جا انداختن این که انتخابات «دزدیده» شده است نقش برجسته‌ای بازی کرد.

وی در پرونده جورجیا متهم شده که «اظهارات دروغین زیادی» درباره سرقت انتخابات کرده است. از جمله، جولیانی با این مدعیات تلاش کرده به مقامات ایالاتی مثل آریزونا و پنسیلوانیا فشار بیاورد تا آنها مجموعه‌ای از انتخاب‌گران ایالتی را به کنگره بفرستند تا گواهینامه رسمی کنگره برای نتایج انتخابات به نام ترامپ صادر شود و او همچنان در قدرت بماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید