ترامپ پیش از تسلیم‌ شدن تیم حقوقی خود را تغییر داد

پیشتر، «ای بی سی نیوز» نوشته بود که انتظار می‌رود درو فایندلینگ تیم را ترک کند و استیون سادو جایگزین او شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق ایالات متحده، تیم حقوقی خود را تنها چند ساعت قبل از تسلیم شدن به مقامات قضایی در فولتون جورجیا، تغییر داد.

به گزارش «سی‌ان‌ان»، پنج‌شنبه، 2 شهریور، ترامپ درو فایندلینگ را از رهبری تیم حقوق خود برداشت و استیون سادو را جایگزین او کرد.

پیشتر، «ای بی سی نیوز» نوشته بود که انتظار می‌رود درو فایندلینگ تیم را ترک کند و استیون سادو جایگزین او شود.

بر اساس این گزارش، سادو که یک وکیل مشهور در جورجیا است، رهبری پرونده ترامپ را بر عهده خواهد داشت.

فایندلینگ به عنوان وکیل اصلی ترامپ در ارتباط با تحقیقات بیش از دو ساله فانی ویلیس، دادستان ناحیه فولتون در مورد تلاش‌های ترامپ و متحدانش برای لغو نتایج انتخابات 2020 در ایالت جورجیا، فعالیت می‌کند.

انتظار می‌رود که وکیل دیگر ترامپ به نام «جنیفر لیتل» باقی بماند و با سادو کار کند.

به گفته منابع «ای بی سی نیوز»، در حال حاضر، بقیه تیم‌های حقوقی ترامپ که در حال رسیدگی به پرونده‌هایی هستند که توسط بازرس ویژه جک اسمیت و دادستان منطقه منهتن، آلوین براگ، مطرح شده است، دست نخورده باقی مانده‌اند.

تغییرات در تیم حقوقی ترامپ در حالی صورت می‌گیرد که چهارشنبه، اول شهریور، رودی جولیانی، وکیل باسابقه دونالد ترامپ، خود را به زندانی در آتلانتا، مرکز ایالت جورجیا تسلیم کرد. جولیانی که به تلاش برای تغییر نتیجه شکست ترامپ در انتخابات 2020 در ایالت جورجیا متهم شده، قبل از این‌که خود را تسلیم کند از ترامپ دفاع و جرایم اعلام شده علیه او را «مسخره» خواند.

سادو از دیگر وکلای تیم حقوقی ترامپ نیز پنج‌شنبه به رسانه‌های آمریکایی گفت: «به عنوان نماینده ترامپ در پرونده شهرستان فولتون جورجیا، منصوب شده‌ام. او هرگز نباید متهم می‌شد.»

او با «بی‌گناه» خواندن ترامپ نسبت به همه اتهام‌هایی که علیه او مطرح شده است، تاکید کرد: «مشتاقانه منتظر هستیم که این اتهامات رد شود یا در صورت لزوم، هیئت منصفه، بی‌طرفانه و با دید باز رئیس‌جمهوری را بی‌گناه تشخیص دهد.»

او تاکید کرد که «خدمت به جاه‌طلبی‌ها و منافع مخالفان سیاسی رئیس جمهوری، جایی در سیستم قضایی ما ندارد.»

ترامپ و 18 نفر دیگر، هفته گذشته طی یک کیفرخواست که از سوی ویلیس صادر شده، به تلاش برای لغو نتایج انتخابات 2020 ایالت جورجیا متهم شدند.

ترامپ اما می‌گوید که اقداماتش غیرقانونی نبوده و تحقیقات با انگیزه سیاسی انجام شده است.

ترامپ که روز سه‌شنبه با یک وثیقه 200 هزار دلاری آزاد شد، قرار است پنج‌شنبه برای رسیدگی به پرونده‌اش، خود را به مقامات زندان فولتون تسلیم کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید