آشکارشدن شکاف‌ها در اولین مناظره انتخاباتی نامزدهای حزب جمهوری‌خواه آمریکا

هیچ یک از نامزدها به پرسش تغییرات آب و هوایی و نقش بشر در چنین بحرانی پاسخ ندادند که باعث ایجاد بی‌نظمی در روند مناظره شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اولین مناظره انتخاباتی میان نامزدهای حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا، شکاف‌های عمیق درون حزبی را آشکار کرد.

نامزدهای حاضر در این مناظره، پیرامون حمایت از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در صورت محکوم‌شدن او به‌شدت اختلاف داشتند. به طوری که آسا هاچینسون از نامزدهای حزب جمهوری‌خواه تاکید کرد که در صورت محکومیت ترامپ، از او حمایت نخواهد کرد.

موضوع حمایت از اوکراین نیز از دیگر موضوع‌های اختلافی میان نامزدهای جمهوری‌خواه بود. نیکی هیلی در این رابطه تصریح کرد که اوکراین خط اول دفاعی آمریکا است و شکست اوکراین به معنای پیروزی چین به‌شمار می‌رود.

مایک پنس، معاون پیشین ریاست جمهوری نیز اظهار داشت که او آماده‌ترین نامزد جمهوری‌خواه برای انتخابات 2024 است و کاهش سطح بدهی‌ها و قرار دادن آمریکا در مسیر پیشرفت و توسعه از برنامه‌های اصلی او محسوب می‌شود.

ران دیسانتیس، فرماندار کنونی ایالت فلوریدا و دیگر نامزد جمهوری‌خواه اشاره کرد که ایالت متحده در سراشیبی سقوط قرار گرفته و او می‌کوشد چنین روندی را متوقف کند.

دیسانتیس قول داد که از همه بخش‌های تولیدی حمایت می‌کند و سیاست افزایش تولید نفت را پیگیری خواهد کرد.

نامزدی شبیه به ترامپ

اما پدیده این مناظره، ویوک راماسوامی، تاجر 38 ساله و سرمایه‌گذار در بخش تکنولوژی پیشرفته بود. او به‌رغم عدم حضور در دولت‌های پیشین جمهوری‌خواه، اما از نظر روش و رویکرد بیشترین شباهت را به ترامپ داشت.

راماسوامی در این مناظره افزون بر حمایت از دیدگاه‌های شبیه ترامپ، از تاکتیک رئیس جمهوری پیشین در حمله و دفاع به رقبا استفاده کرد.

به گزارش «نیویورک تایمز»، پیروزی در اولین مناظره جمهوری‌خواهان به‌دلیل نبود ترامپ، به عنوان شانس اول این حزب، بعید به‌نظر می‌رسید. با این حال برخی نامزدها بسیار کم فروغ ظاهر شدند و در صورت عدم تغییر روش مبارزاتی خود، به‌زودی از روند رقابت درون حزبی حذف خواهند شد.

هیچ یک از نامزدها به پرسش تغییرات آب و هوایی و نقش بشر در چنین بحرانی پاسخ ندادند که باعث ایجاد بی‌نظمی در روند مناظره شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size