هواپیمای فرمانده گروه روسی واگنر در شمال مسکو سرنگون شد

خدمات اورژانس روسیه از پیدا شدن اجساد 8 نفر از کشته شدگان این حادثه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های روسی گزارش می‌دهند که چهارشنبه اول شهریور، هواپیمای متعلق به یوگنی پریگوژین، فرمانده واگنر در شمال مسکو سرنگون شده و 10 سرنشین آن کشته شدند.

به گزارش «رویترز» به نقل از منابع روسی، دیمیتری اوتکین، بنیانگذار واگنر در این سانحه کشته شده و نام پریگوژین نیز در فهرست این پرواز است.

در حالی که شبکه «بی‌بی‌سی» از کشته شدن پریگوژین خبر داده هیچ‌کدام از رسانه‌های روسی تاکنون این خبر را تایید نکرده‌اند.

رسانه‌های روسی به‌نقل از منابعی در خدمات اورژانس این کشور از پیدا شدن اجساد 8 نفر از کشته شدگان خبر دادند.

کانال‌های تلگرامی اما مدعی شدند که جت شخصی رهبر مزدوران روسی واگنر، به طور مرموزی از آسمان به پایین سقوط کرده و منهدم شده است.

کانال‌های متعلق به واگنر ضمن اعلام سرنگون شدن هواپیمای این گروه توسط پدافند هوایی روسیه تایید کردند که یوگنی پریگوژین امروز چهارشنبه از آفریقا وارد مسکو شده است.

از سویی در پی انتشار خبر سقوط این هواپیما افراد نزدیک به فرمانده واگنر می‌گویند که ارتباط خود را با پریگوژین، فرمانده واگنر و دیمیتری اوتکین، بنیانگذار این گروه از دست داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دولتی «تاس» روسیه، روساویاتسیا یک مقام هوانوردی روسیه، بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفته است که «تحقیقات در مورد این سانحه، آغاز شده است.»

شاهدان عینی در منطقه می‌گویند که هواپیمای واگنر قبل از سقوط بر زمین در آسمان منفجر شده است.

در همین حال رسانه‌های روسی از سرگردانی یک هواپیمای دیگر متعلق به گروه واگنر در آسمان مسکو و فرود اضطراری آن در فرودگاه پایتخت روسیه خبر دادند.

دو روز قبل پریگوژین با انتشار ویدئویی، حضور خود را در آفریقا اعلام و تایید کرد که گروه تحت امر او «آفریقا را آزادتر» و این قاره را به گفته او از کابوس «داعش»، القاعده و سایر گروه‌های مافیایی رها خواهد کرد.

پریگوژین گفت: «گروه واگنر، روسیه را در همه قاره‌ها باعظمت‌تر خواهد کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید