ترامپ باید به‌ زودی خود را به زندان جورجیا تسلیم کند

مسئولان زندان اعلام کردند که این زندان شبانه‌روزی باز است، و ترامپ و سایر متهمان می‌توانند هر وقت که خواستند خودشان را معرفی کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده، به همراه 18 نفر از یاران نزدیک وی، که همگی متهم به تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 به سود ترامپ هستند، باید تا ظهر جمعه خود را به زندان شهرستان فولتون در ایالت جورجیا تسلیم کنند.

به گزارش «یو.اس.ای تودی»، مسئولان زندان هفته پیش اعلام کردند که این زندان شبانه‌روزی باز است، و رئیس‌جمهوری پیشین و سایر متهمان می‌توانند هر وقت که خواستند خودشان را معرفی کنند، اما تنها تا ظهر جمعه فرصت دارند.

زندان فولتون به دلیل مدیریت نادرست و شرایط نامناسب خود در سال‌های اخیر به یکی از زندان‌های بدنام آمریکا تبدیل شده است، به‌طوری که وزارت دادگستری ماه پیش اعلام کرد تحقیقات خود را درباره شرایط زندگی زندانیان، میزان مراقبت‌های پزشکی، و استفاده از زور بیش از حد توسط زندانبانان آغاز کرده است.

«اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا» پارسال گزارش داد که زندان فولتون بیش از ظرفیت زندانی دارد. همچنین، اتهامات بسیاری به این زندان وارد شده است مبنی بر اینكه از نظر ساختاری ناامن است، و خشونت در آن امری عادی است که به جراحات و قتل‌های متعدد زندانیان منجر شده است، و اینکه مأموران زندان بیش از حد به زور متوسل می‌شوند.

کلانتر فولتون گفته است که ترامپ و همراهانش در زندان این شهرستان مورد انگشت‌نگاری و تصویربرداری قرار خواهند گرفت، و اگر دستگیر شوند، در سلول بازداشت موقت زندانی خواهند شد. با این حال، آنها می‌توانند از طریق توافقی با مقمات قضایی از زندان رفتن خودداری کنند.

به گفته یو.اس.ای تودی، ترامپ شاید اصلا دستگیر نشود، و حتی اگر دستگیر شود احتمالا مدت کوتاهی را در حبس بگذراند، اما مجبور شدن وی به تسلیم خود به زندان نشان می‌دهد که نحوه رسیدگی به پرونده تخلفات او در جورجیا تفاوتی آشکار با دیگر پرونده‌های جنایی ترامپ در دیگر نقاط آمریکا دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size