اولین مناظره نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات 2024 آمریکا بدون حضور ترامپ

ترامپ با اشاره به پیشتازی در نظرسنجی‌ها نسبت به رقبای درون حزبی خود اعلام کرد که در اولین مناظره میان نامزدهای جمهوری‌خواه شرکت نخواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
6 دقيقه (Reading time)

اولین مناظره انتخاباتی میان 8 نامزد حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا، عصر چهارشنبه 1 شهریور بدون حضور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده برگزار می‌شود.

با این حال، حامیان ترامپ و نبود او در اولین مناظره انتخاباتی جمهوری‌خواهان روند این مناظره را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا قرار است فردا پنج‌شنبه درباره پرونده دستکاری در انتخابات ریاست جمهوری 2020 خود را به زندان ایالت جورجیا معرفی کند.

در اولین مناظره جمهوری‌خواهان داگ بورگم، فرماندار ایالت داکوتای شمالی؛ کریس کریستی، فرماندار پیشین ایالت نیوجرسی؛ ران دیسانتیس، فرماندار ایالت فلوریدا؛ نیکی هیلی، نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد و فرماندار پیشین ایالت کارولینای جنوبی؛ آسا هاچینسون، فرماندار پیشین ایالت آرکانزاس؛ مایک پنس، معاون پیشین رئیس جمهوری؛ ویوک راماسوامی، تاجر و سناتور تیم اسکات، فرماندار کارولینای جنوبی حضور خواهند داشت.

ترامپ که بنا به نظرسنجی‌ها شانس اول نامزدی از حزب جمهوری‌خواه است، خواستار عدم مشارکت هوادارانش در اولین مناظره نامزدهای این حزب در میلواکی شد.

شرط کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه برای حضور نامزدها در مناظره انتخاباتی این حزب دست‌کم‌ تایید 40 هزار هوادار یا دستیابی به حداقل یک درصد آراء در سه نظرسنجی پیاپی در سطح ملی (یا در دو نظرسنجی ملی و دو نظرسنجی ایالتی) عنوان شده است.

کمیته مذکور همچنین خواستار امضای تعهدنامه از سوی نامزدها برای حمایت از نامزد نهایی این حزب در انتخابات 2024 شد.

به گزارش روزنامه «نیویورک تایمز» کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه اعلام نکرده است که آیا ترامپ تعهدنامه مذکور را مانند دیگر نامزدها امضا کرده یا خیر.

در همین رابطه، رونا مکدانیل، رئیس کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کمیته از طرح ایده‌ها و برنامه‌های نامزدهای محافظه‌کار در مناظره روز چهارشنبه برای پیروزی بر جو بایدن استقبال می‌کند.

ران دیسانتیس
ران دیسانتیس

ران دیسانتیس

ران دیسانتیس، فرماندار ایالت فلوریدا که بنا به نظرسنجی‌ها پس از ترامپ در مکان دوم قرار دارد در مناظره چهارشنبه از شانس بیشتری نسبت به دیگر نامزدها برخوردار است.

دیسانتیس با هدف کاهش فاصله با ترامپ در نظرسنجی‌ها، در هفته‌های اخیر به تغییر مدیریت و سازوکار کمپین انتخاباتی خود اقدام کرد.

ویوک راماسوامی
ویوک راماسوامی

ویوک راماسوامی

این تاجر و فعال در بخش تجارت تکنولوژی به‌دلیل مواضع خود از شانس خوبی برای نامزدی حزب جمهوری‌خواه برخوردار است. دوشنبه گذشته ویدیویی در حال بازی تنیس از او منتشر شد که آن را اقدامی جهت تحریک پایگاه اجتماعی خود عنوان کرد.

او در برنامه‌هایی مانند برنامه رادیویی «HBO» با اجرای بیل ماهر که بسیاری از جمهوری‌خواهان در آن شرکت نمی‌کنند، به طرح نظرات شجاعانه و انتقادی لیبرالی اقدام کرده است.

کمیته سیاسی کمپین ران دیسانتیس در اظهارنظری ویژه، تشدید حملات انتقادی به راماسوامی 38 ساله به عنوان خطرناک‌ترین رقیب دیسانتیس را خواستار شده بود.

مایک پنس
مایک پنس

مایک پنس

مایک پنس، معاون پیشین رئیس جمهوری پیش از این با مشکل کاهش هواداران روبرو بود اما دو هفته پیش توانست تایید حداقل 40 هزار حامی را به دست آورد.

پنس اعلام کرد که خواستار روبرو شدن با ترامپ و قضاوت هواداران درباره نظرات آنها بود.

او تصمیم ترامپ در عدم حضور در اولین مناظره را مورد انتقاد قرار داد و گفت که «همه نامزدها باید دیدگاه‌های خود را مطرح کرده و از سوی پایگاه اجتماعی حزب جمهوری‌خواه مورد پرسش قرار بگیرند.»

نیکی هیلی
نیکی هیلی

نیکی هیلی

نیکی هیلی، نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد و فرماندار پیشین ایالت کارولینای جنوبی راهکارهایی پیرامون چگونگی مقابله با رویکرد رقبای غیر حزبی جهت تمرکز بر پرونده ترامپ ارائه کرد.

هیلی همچنین دیدگاه‌های سیاست خارجی راماسوامی را مورد انتقاد قرار داد و گفت که این دیدگاه‌ها به کاهش امنیت آمریکا منجر می‌شود.

تیم اسکات
تیم اسکات

تیم اسکات

تیم اسکات، عضو سنای آمریکا از ایالت کارولینای جنوبی می‌کوشد بر ابعاد مثبت اختلاف آرای خود با ترامپ و دیسانتیس تاکید کند.

اسکات بیشتر بر تقابل با دیسانتیس و دوری از مقابله با ترامپ تمرکز دارد تا بتواند خود را جایگزین مناسبی برای نامزدی جمهوری‌خواهان بجای ترامپ معرفی کند.

کریس کریستی
کریس کریستی

کریس کریستی

کریس کریستی، فرماندار سابق ایالت نیوجرسی از توانایی خوبی برای انجام مناظره مستقیم با حضور هواداران برخوردار است.

او در مناظره‌های حزبی منتهی به انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا توانست چند رقیب از جمله مارکو ربیو، سناتور پیشین از ایالت فلوریدا را از دور رقابت‌ها خارج کند.

کریستی در ماه‌های اخیر انتقادات تندی از ترامپ کرده بود اما تقابل این دو به‌دلیل عدم حضور رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مناظره امروز، اتفاق نخواهد افتاد.

داگ بورگم
داگ بورگم

داگ بورگم

داگ بورگم، فرماندار ایالت داکوتای شمالی اجرای ایده اهدای کارت هدیه به هواداران توانست حامیان زیادی را جذب کند. با این حال او از شانس کمتری نسبت به دیگر نامزدهای حزب جمهوری‌خواه برخوردار است.

بورگم، یکشنبه گذشته در گفت‌وگو با شبکه «ان‌بی‌سی» گفت، اگر بتواند توضیح دهد که «چه اهدافی دارد و چرا نامزد انتخابات شده است»، به احتمال زیاد می‌تواند در مناظره برنده شود.

آسا هاچینسون
آسا هاچینسون

آسا هاچینسون

آسا هاچینسون، فرماندار پیشین ایالت آرکانزاس به‌دلیل انتقاد شدید از ترامپ خواستار عدم امضای تعهد نسبت به حمایت از نامزد نهایی حزب در انتخابات ریاست جمهوری شده بود.

اما او در نهایت به شبکه «سی‌ان‌ان» گفت، این تعهد را امضا خواهد کرد چرا که «مطمئن است ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه نخواهد شد.»

ترامپ یکشنبه گذشته با اشاره به پیشتازی در نظرسنجی‌ها نسبت به رقبای درون حزبی خود، در شبکه اجتماعی «تروث سوشیال» اعلام کرد که در اولین مناظره میان نامزدهای جمهوری‌خواه شرکت نخواهد کرد.

او اظهار داشت که مردم آمریکا پس از چهار سال دوره ریاست جمهوریش، با رویکردها و برنامه‌هایش به‌خوبی آشنا هستند.

به نظر بسیاری از ناظران، مناظره امروز میان نامزدهای جمهوری‌خواه به‌دلیل عدم حضور ترامپ، چالشی نخواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید