وزارت دادگستری آمریکا: تاخیر در محاکمه ترامپ مردم را از حق «عدالت سریع» محروم می‌کند

در جلسه تفهیم اتهامی که روز دوشنبه 28 اوت برگزار می‌شود، تونیا چوتکان، قاضی پرونده، تاریخ نهایی محاکمه ترامپ را اعلام خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دادگستری ایالات متحده، با رد کردن تقاضای تیم حقوقی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا برای تعویق تاریخ محاکمه وی به سال 2026 در پرونده تلاش برای بر هم زدن نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری 2020، اعلام کرد تاخیر در محاکمه ترامپ مردم آمریکا را از حق «عدالت سریع» محروم می‌کند.

به گزارش «ان‌بی‌سی»، جک اسمیت، دادستان ویژه وزارت دادگستری، در نامه‌ای که روز دوشنبه خطاب به قاضی پرونده نوشت، هشدار داد که درخواست ترامپ برای تاخیر دادرسی در پرونده‌ای که یک سرش رای‌دهندگان آمریکایی هستند، آنها را از حقوق قانونی خود محروم می‌کند.

تیم حقوقی وزارت دادگستری آمریکا در نامه خود نوشته است: «متهم [ترامپ] به منظور ایجاد تاخیر تا سال 2026 برای محاکمه خود، که حق عموم برای محاکمه سریع را ضایع می‌کند، متوسل به آمار و مسائل بی‌ربط می‌شود، میزان اکتشافات دادستانی را نامتناسب و بیش از حد نشان می‌دهد، و مدت زمانی که تیم حقوقی وی برای بررسی این موارد نیاز دارد را شدیدا اغراق می‌کند.»

به گفته تیم اسمیت، در مواردی از این دست، بار بررسی اکتشافات را نمی‌توان فقط با «تعداد صفحات» اسناد اندازه‌گیری کرد، و مقایسه حجم مدارک این پرونده با «ارتفاع بنای واشینگتن» و «طول یک رمان تولستوی» نه مفید و نه واقع‌بینانه است.

تیم حقوقی دادستانی افزود: «در واقع، مقایسه‌هایی از این قبیل، قصدشان انحراف از تمرکز بر پرونده مورد نظر هستند. موارد ارائه‌شده [به ترامپ] آنچه را برای آماده‌سازی برای محاکمه لازم است را تعیین می‌کند.»

دفتر دادستان ویژه پیشنهاد کرده است تا انتخاب هیئت منصفه در پرونده مداخله انتخاباتی ترامپ، در ماه دسامبر امسال، و آغاز محاکمه رسمی وی در ژانویه 2024 باشد. در جلسه تفهیم اتهامی که روز دوشنبه 28 اوت برگزار می‌شود، تونیا چوتکان، قاضی پرونده، تاریخ نهایی محاکمه ترامپ را اعلام خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید