شواهد جدید درباره فساد بایدن همزمان با پیشتازی ترامپ در نظرسنجی‌ها

رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا از تلاش‌های‌‌ برخی نهادها برای ممانعت از تحقیقات بایدن انتقاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جیمز کامر، رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا یکشنبه 29 مرداد از پیدا شدن یافته‌ها و شواهد جدیدی دال بر فساد جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده خبر داد.

به گزارش «فاکس‌نیوز»، کامر گفت ایمیل‌هایی با نام مستعار بایدن در دوره ریاست جمهوری اوباما که به عنوان معاون رئیس جمهوری آمریکا امضاء و برای پسرش هانتر ارسال شده است، شواهد دیگری از فساد و دخالت بایدن در طرح‌های تجاری او است.

این عضو جمهوری‌خواه کنگره آمریکا، در مصاحبه‌ای با «فاکس‌نیوز» افزود: «ما متوجه شدیم که جو بایدن حداقل از سه نام مستعار یا نام جعلی در ایمیل‌هایی که از افراد داخل دولت فدرال و افرادی که برای او کار می‌کردند، استفاده کرده است.»

کامر افزود: «نگران‌کننده‌تر این است که نام هانتر پسر بایدن در ایمیل‌های مربوط به اوکراین وجود دارد.»

کامر گفت که شواهدی نیز در حال افزایش است که نشان می‌دهد بایدن، زمانی که معاون رئیس جمهوری بود، تنها با هدف اخراج ویکتور شوکین، دادستان کل اوکراین، که پسرش را به اتهام فساد تحقیق می‌کرد، به اوکراین رفت.

کامر همچنین از تلاش‌ها برای «ممانعت از تحقیقات بایدن» در هر لحظه انتقاد کرد و گفت: «ما با موانعی روبرو هستیم که در تاریخ تحقیقات کنگره بی‌سابقه است.»

او افزود: «ما نه تنها توسط تیم حقوقی بایدن، بلکه توسط وزارت دادگستری، اف‌.بی‌.آی، سرویس مخفی، «‌آی‌.آر.اس»، تحت تسلط دموکرات‌ها در کمیته نظارت مجلس نمایندگان با مانع مواجه می‌شویم.»

پیش از این، هانتر بایدن، فرزند رئیس جمهوری فعلی ایالات متحده به فساد از طریق همکاری با رئیس جمهوری از قدرت برکنار شده اوکراین متهم شده بود.

اتهامات جدید علیه بایدن مربوط به سال 2014 و زمانی است که او بعد از برکناری دولت نزدیک به روسیه در اوکراین به این کشور سفر کرد تا با رهبران جدید اوکراین که در پی انقلاب برای دموکراسی سر کار آمده بودند، دیدار کند.

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ

این اظهارات در حالی منتشر می‌شود که دونالد ترامپ، رقیب انتخاباتی بایدن، پیشتاز نظرسنجی‌ها در میان رای دهندگان جمهوری‌خواه است.

به گزارش‌ نشریه «پولیتیکو»، نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری سابق آمریکا با بیش از 20 امتیاز در میان رای‌دهندگان جمهوری‌خواه در ایالت آیووا از نزدیک‌ترین رقیب خود، ران دیستنس، پیشی گرفته است.

این نظرسنجی که در حوالی زمان متهم شدن ترامپ در دادگاه ایالت جورجیا انجام شد، نشان داد که برتری رئیس جمهوری سابق بر دیسانتیس در روزهای بلافاصله پس از صدور کیفرخواست افزایش یافته است.

در جزئیات این نظرسنجی، 42 درصد از رای‌دهندگان بالقوه جمهوری‌خواه گفتند که ترامپ از میان 14 کاندیدای مختلف ریاست جمهوری برای حزب جمهوری‌خواه، گزینه اول آنها است، در حالی که 19 درصد، فرماندار فلوریدا را انتخاب کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید