رزمایش‌ مشترک واشینگتن و سئول «سناریوی جنگ فراگیر» را شبیه‌سازی می‌کند

رئیس جمهوری کره جنوبی: با افزایش اقدامات تحریک‌آمیز و تهدیدهای کره شمالی، ساختار همکاری‌های سه‌جانبه میان کره جنوبی، ایالات متحده و ژاپن، مستحکم‌تر خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کره جنوبی و ایالات متحده دوشنبه، 30 مرداد رزمایش‌های نظامی سالانه را آغاز کردند که «سناریوی جنگ همه‌جانبه» را شبیه‌سازی می‌کند.

این رزمایش‌ها که در پاسخ به تهدیدات هسته‌ای کره شمالی برگزار می‌شود، به مدت 11 روز ادامه خواهد داشت.

یون سوک یول، رئیس جمهوری کره جنوبی دوشنبه، اعلام کرد که در صورت افزایش تهدیدات کره شمالی، همکاری سه جانبه با ایالات متحده و ژاپن قوی‌تر خواهد شد.

این موضع یون در جریان جلسه کابینه، چند روز پس از شرکت در مذاکرات با رهبران ایالات متحده و ژاپن اعلام شد که طی آن در مورد تعمیق همکاری‌های نظامی و اقتصادی توافق شد.

یون در این نشست که به طور زنده از تلویزیون پخش شد، با اشاره به آنچه که «آغاز دورانی تازه» در روابط سه کشور نامید، گفت: «با افزایش اقدامات تحریک‌آمیز و تهدیدهای کره شمالی، ساختار همکاری‌های سه‌جانبه میان کره جنوبی، ایالات متحده و ژاپن، مستحکم‌تر خواهد شد.»

این نشست که در کمپ دیوید، مریلند برگزار شد، اولین نشست از این دست میان آمریکا، ژاپن و کره جنوبی بود که طی آن سه کشور، ابراز اتحاد در برابر قدرت فزاینده چین و تهدیدات هسته‌ای کره شمالی را دنبال می‌کنند.

رئیس جمهوری کره جنوبی خاطرنشان کرد که سه‌جانبه بودن این همکاری، حضور دیگر کشورها را مستثنی نمی‌کند و به آزادی، صلح و رفاه در منطقه و جهان کمک خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size