برگزاری دوره‌های آموزش نظامی استفاده از پهپادهای جنگی در مدارس روسیه

این طرح وزارت آموزش و پرورش روسیه، دانش‌آموزان بین رده‌های سنی 15 تا 17 سال را در چارچوب «آموزش‌های نظامی پایه» با نحوه به‌کارگیری پهپادهای جنگی آشنا می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسکو دوشنبه 30 مرداد اعلام کرد که دانش‌آموزان دبیرستانی در روسیه از ابتدای سال تحصیلی جدید که ماه سپتامبر آینده آغاز می‌شود درباره نحوه به‌کارگیری پهپادهای جنگی، آموزش نظامی خواهند دید.

وزارت آموزش و پرورش روسیه، پس از گذشت نزدیک به 18 ماه از آغاز جنگ با اوکراین، برنامه‌هایی تدوین و درباره آنها اطلاع‌رسانی کرد، که به نوجوانان روسی امکان می‌دهد در مورد نحوه به‌کارگیری پهپادهای نظامی و یا استفاده از آنها برای انجام ماموریت‌های شناسایی، آموزش ببینند.

نوجوانان روسی، همچنین این فرصت را خواهند داشت تا ضمن انجام «عملیات پهپادی آزمایشی ملموس»، راه‌های مقابله با «پهپادهای دشمن» را بیاموزند.

این تمرین‌های نظامی در چارچوب «آموزش‌های نظامی پایه» و شامل دانش‌آموزان دبیرستانی رده‌های سنی ما بین 15 تا 17 ساله می‌شود.

این‌گونه دوره‌های آموزش نظامی که قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق به دانش‌آموزان ارائه می‌شده و پس از آن لغو شده بود، اکنون و بعد از یک سال و نیم از تاریخ آغاز تهاجم پوتین به اوکراین، مجددا طرح آن تدوین و از ابتدای سال تحصیلی 2023-2024 اجرای آن از سر گرفته خواهد شد.

در این دوره‌های آموزش نظامی، به نوجوانان روسی آموزش نحوه به‌کارگیری سلاح‌های جنگی مانند اسلحه تهاجمی کلاشینکف ارائه می‌شود و مدت تدریس آن دست‌کم 140 ساعت به‌طول خواهد انجامید.

سرگئی میرونوف، نماینده پارلمان روسیه و صاحب این طرح‌ابتکار، در نوامبر 2022، اعلام کرد که برگزاری چنین دوره‌های آموزش نظامی در مدارس سطح آمادگی هدفمند شهروندان را برای رویارویی احتمالی با دشمن ارتقاء می‌دهد.

سلاح‌های پهپادی از سوی دو طرف متخاصم به طور گسترده‌ای در جنگ اوکراین به‌کار می‌رود و اکنون خاک روسیه تقریباً به‌طور روزانه هدف چنین حملاتی قرار می‌گیرد.

از ابتدای جنگ میان اوکراین و روسیه، برنامه‌های ابتکاری بسیاری با هدف گسترش روحیه وطن‌پرستی در مدارس روسیه ارائه شده است.

در چارچوب چنین طرح‌هایی اول روز هفته در مدارس، با پخش و هم‌خوانی سرود ملی روسیه، مراسم برافراشتن پرچم و «سخنرانی‌هایی» به‌ویژه با هدف شناساندن اقدامات جنگی در اوکراین، آغاز می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید