تعلیق پروازها در مسکو پس از حمله پهپادی اوکراین

نیروهای روسیه از انهدام 3 واگن قطار مملو از مهمات اوکراینی در محور «آودیوکا» خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جبهه‌های جنگ مسکو و کی‌یف دوشنبه 30 مرداد، شاهد افزایش تنش و درگیری‌های خونین بود. نیروهای روسیه تلاش می‌کنند تا اراضی اوکراینی بیشتری را کنترل کنند و در مقابل نیروهای اوکراینی با حمایت نظامی غرب مقاومت می‌کنند و تاکنون پیروز اصلی این مرحله از جنگ پهپادها هستند.

در جدیدترین تحولات جنگ این دو کشور، وزارت دفاع روسیه امروز اعلام کرد که یک پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه مسکو رهگیری و سرنگون کرده است.

این وزارت‌خانه افزود، این حمله خسارت جانی در پی نداشت.

اندکی پس از این بیانیه، وزارت دفاع روسیه بار دیگر اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی یک پهپاد دیگر اوکراینی را بر فراز منطقه «ایسترا» در حومه مسکو منهدم کردند.

در همین حال دفتر مطبوعاتی فرودگاه «ونوکوو» در پایتخت روسیه، پس از اعمال محدودیت‌های موقت در بامداد امروز، اعلام کرد از ساعت 08:30 به وقت مسکو پروازها از این فرودگاه آغاز شد.

دفتر مطبوعاتی فرودگاه «دوموددوو» در پایتخت روسیه نیز اعلام کرد: «طبق تصمیم شرکت دولتی مدیریت ترافیک هوایی، به منظور اطمینان از اقدامات اضافی برای ایمنی پرواز، محدودیت‌های موقتی در فرودگاه «دوموددوو» مسکو اعمال شده است. طبق بیانیه دفتر مطبوعاتی فرود و پرواز هواپیما از فرودگاه «دوموددوو» از ساعت 06:26 تا 08:30 به طور منظم در حال انجام است.

پیش از این خبرگزاری «تاس» از توقف پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه «ونوکوو» مسکو و همچنین اعمال محدودیت برای تردد هوایی در فرودگاه «دوموددوو» در پایتخت روسیه خبر داده بود.

آژانس حمل و نقل هوایی روسیه اعلام کرد که حدود 50 هواپیما قادر به فرود در مسکو نبودند و حدود 50 پرواز به دلیل محدودیت‌های اعمال شده بر فرودگاه‌های پایتخت روسیه به فرودگاه های دیگر هدایت شدند.

حملات با پهپاد برای چند هفته در داخل خاک روسیه افزایش یافته است، اغلب این حملات پهپادی که بدون ایجاد تلفات یا خسارت بود، مسکو پایتخت روسیه را هدف قرار داده است.

روز یکشنبه، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تلاش کی‌یف برای انجام حملات تروریستی با استفاده از پهپاد علیه اهدافی در مسکو و اطراف آن را خنثی کرده است.

این در حالی است که مدیر مرکز مطبوعاتی گروه نیروهای «جنوب» ارتش روسیه امروز اعلام کرد که یگان‌های موشکی این گروه به ایستگاه راه آهن «مگیوایا» در محور آودیوکا حمله کردند و 3 واگن قطار مملو از مهمات اوکراینی و ده خودرو را منهدم کردند.

به گزارش «اسپوتنیک»، این مرکز خاطرنشان کرد: «حمله موشکی با سامانه چند موشکی «تورنادو-اس» به محل تجمع نیروهای اوکراینی و تجهیزات گردان سوم پیاده مکانیزه تیپ 92 مکانیزه اوکراینی در منطقه «نوودمیتروفکا» انجام شد».

نیروهای مسلح روسیه به انجام عملیات نظامی خود با هدف خلع سلاح کی‌یف برای دفع تهدیدات از خاک اوکراین برای امنیت مسکو ادامه می‌دهند.

مسکو در 24 فوریه 2022، با حمله نظامی به اوکراین اعلام کرد، هدف از آغاز این عملیات نظامی، حفاظت از روس‌تبارهای منطقه دونباس، از بین بردن تهدیدات علیه امنیت روسیه، مجبور کردن کی‌یف به بی‌طرفی نظامی و حذف «گرایشات نازی» در این کشور است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید