سناتور جمهوری‌خواه خواستار کناره‌گیری ترامپ از نامزدی برای انتخابات 2024 آمریکا شد

کسیدی هشدار داد که رای‌دهندگان آمریکایی به نامزد محکوم‌شده به جرایم جنایی رای نخواهند داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بیل کسیدی، سناتور جمهوری‌خواه، یکشنبه 29 مرداد خواستار کناره‌گیری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا از رقابت برای نامزدی حزب جمهوری‌خواه جهت انتخابات ریاست جمهوری 2024 ایالات متحده شد.

او تاکید کرد که ترامپ توانایی پیروزی بر جو بایدن، رئیس جمهوری دموکرات آمریکا را ندارد.

کسیدی جزو 7 سناتور جمهوری‌خواه سنای آمریکا است که در سال 2021 به استیضاح دوم ترامپ رای مثبت داد.

این سناتور جمهوری‌خواه اظهار داشت که پرونده اسناد طبقه‌بندی کشف‌شده در اقامتگاه ترامپ، ضربه بزرگی به رئیس جمهوری پیشین آمریکا وارد کرد و هشدار داد که رای‌دهندگان آمریکایی به نامزد محکوم‌شده به جرایم جنایی رای نخواهند داد.

کسیدی به شبکه خبری «سی‌ان‌ان» در رابطه با کنار کشیدن ترامپ از نامزدی حزب جمهوری‌خواه گفت: «به نظرم ترامپ باید کنار بکشد. با این حال او در این رابطه تصمیم‌گیرنده است. با توجه به نظرسنجی‌های کنونی، او برابر جو بایدن شکست خواهد خورد.»

او افزود: «ممکن است نامزدی محکوم به جرایم جنایی در انتخابات آینده داشته باشیم. با این که به عدم انتخاب مجدد بایدن باور دارم، اما فکر می‌کنم آمریکایی‌ها به نامزد محکوم به جرایم جنایی رای نخواهند داد.»

بنا به نتایج نظرسنجی ماه جاری میلادی دو بنگاه «رویترز» و «ابسوس»، ترامپ توانست نظر مثبت 47 درصد هواداران حزب جمهوری‌خواه را کسب کند. این در حالی است که ران دیسانتیس، فرماندار جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا تنها 13 درصد نظر هواداران را به‌دست آورد.

هیچ کدام از دیگر نامزدهای حزب جمهوری‌خواه نتوانستند نظر 10 درصد از هواداران این حزب را به دست آورند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size